Новини компанії

Березень 01, 2020

Наглядова рада Суспільного мовлення закликає органи влади допомогти з вирішенням проблем навколо успадкованих боргів компанії

У зв'язку з арештом рахунків ПАТ «НСТУ», що був накладений 18 лютого 2020 року, та відкритим виконавчим провадженням щодо стягнення з компанії боргу в розмірі понад 10 млн євро на користь акціонерного товариства «Євроньюз», Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України закликає органи влади допомогти у вирішенні проблем навколо успадкованих Суспільним мовником боргів колишньої державної телекомпанії.

Зволікання з вирішенням цього питання несе ризик зупинки роботи усіх телеканалів та радіостанцій Суспільного мовлення, які входять до єдиної юридичної особи ПАТ «НСТУ», що негативно вплине на забезпечення права громадян на доступ до об'єктивної інформації.

Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України  закликає:

  • Невідкладно провести консультації на рівні Міністерства культури, молоді та спорту, Міністерства фінансів, Міністерства юстиції, народних депутатів, Наглядової ради та правління ПАТ «НСТУ» та вжити усіх можливих заходів для якнайшвидшого розблокування рахунків компанії;
  • Знайти шлях компенсувати Суспільному мовнику втрати 300 млн грн, які виникнуть після сплати боргу. Ми усвідомлюємо, що компенсація цих коштів через внесення змін до Державного бюджету України може не відбутися з багатьох причин, незалежних від Уряду та мовника. Тому закликаємо у консультаціях знайти гарантований спосіб компенсації цих фінансових втрат.
  • Прискорити роботу із запровадження більш захищеної моделі фінансування НСТУ, що була запропонована мовником у 2018 році та отримала позитивний висновок міжнародних експертів Ради Європи.