Новини компанії

Лютий 27, 2020

Лауреати Шевченківської премії дізналися про перемогу від UA: Радіо Культура

На третьому каналі Суспільного радіо UA: Радіо Культура відбувся спецефір програми «У нас усе культурно». За декілька хвилин після оголошення лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка 2020 року радіоведуча Олена Гусейнова зв’язалася з переможцями й багатьом із них першою повідомила радісну новину. 

«Я була людиною, яка більшості Шевченківських лауреатів повідомляла про їхнє лауреатство. Не всі дивилися трансляцію. А я, як тільки чула, що це вже сказали на пресконференції, одразу набирала лауреата. Тому я сьогодні була вісницею добрих новин», — розповіла Олена Гусейнова.

Одразу з пресконференції, де оголошували переможців Шевченківської премії, до студії завітала продюсерка UA: Радіо Культура, літературознавиця, перекладачка Ірина Славінська. Вона входить до складу комітету Шевченківської премії і бере участь у визначенні переможців.

«Цього року Шевченківська премія дала змогу підсвітити неймовірно важливі історії — про життя і смерть, про війну і мир. Думаю, одне із завдань комітету — робити невидиме видимим, підсвічувати справді важливі твори та сюжети. Цьогоріч маємо винятковий склад лауреатів. Пишаюся, що сьогодні саме Радіо Культура було одним із перших медіа, яке про це повідомили. Під час пресконференції прозвучало запитання, чи Шевченківська премія покликана плекати традиції, а чи творити новий канон. І я згадала про графіті «Ікони революції» на вулиці Грушевського в Києві. Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко в образах майданівців — це плекання традицій чи новий канон? Я думаю, що й те, і те. «Борітеся — поборете» — повторювали українці протягом багатьох десятиліть, і ці слова надаються до актуалізації кожного важливого історичного моменту. Цього року твори лауреатів Шевченківської премії промовляють нам ті ж слова. І мають у серці те, що не вмирає… Але це вже інша історія», — розповіла Ірина Славінська.

«Шевченківська премія для мене дуже «домашня» річ: у Могилянці в мене викладали Шевченківські лауреати, і я пам’ятаю, як премія летіла в Нью-Йорк до Юрія Шевельова і як її отримував мій тато. Пам’ятаю власні сумніви й скепсис щодо лауреатів у різні роки. Мені цікаво спостерігати за пошуком власних сенсів премією нині. І в мене є власна «шевченківська» мрія, що премію отримає Андрій Содомора. Він навіть був претендентом 2017 року, але тоді не склалося. Однак ще є час, щоб таки склалося», — додала Олена Гусейнова.

Нагадаємо, в ефірі UA: Радіо Культура вийшла програма «Аудіокнижка», у межах якої читали текст «Дівчата зрізають коси» Євгенії Подобної, лауреатки Шевченківської премії-2020 в номінації «Публіцистика, журналістика».

Спецефір, присвячений Шевченківській премії, слухайте тут.

Перелік лауреатів — за посиланням.