Новини компанії

Червень 27, 2019

На UA: КУЛЬТУРА — прем’єра документального фільму "Херсонщина на вулкані"

27 червня телеканал суспільного мовлення UA: КУЛЬТУРА покаже документальний фільм "Херсонщина на вулкані" спільного виробництва телеканалу та знімальної групи фільму "Вулкан".

Ідея зняти документальну стрічку виникла під час перегляду ігрового фільму "Вулкан" Романа Бондарчука, у якому актори втілили типажі реальних жителів Херсонщини.

Зйомки фільму тривали сім днів у містечку Берислав. До знімального процесу долучилися режисери Роман Бондарчук та Владислав Васильченко, оператори Вадим Ільков і Світлана Коваль. 

"Я хотів знімати багато місцевих жителів, типажів. Ми провели великий кастинг у Бориславському районі, у Каховському. Важливо було зберегти той колорит, мову, фактуру, пластику, яку можуть дати типажі. Відштовхуючись від того, що вже є ці типажі й вони важливі для історії фільму, я шукав акторів, які могли б з ними злитися й не вирізнятися, бо вони грають місцевих”, — пояснює Роман Бондарчук, режисер стрічок "Вулкан" та "Херсонщина на вулкані".

"Коли я вперше переглянув "Вулкан", був вражений буквально всім: його якісним рівнем, красою, акторською майстерністю та атмосферою побутової містики, — говорить Лук’ян Галкін, виконавчий продюсер суспільного телеканалу UA: КУЛЬТУРА. — Візуальна антропологія "Вулкану" викликала дивне відчуття — я дивився видатний художній фільм і часом шкодував, що він не документальний. Коли ж Роман розповів, що більшість персонажів є непрофесійними акторами, реальними мешканцями Херсонщини, які фактично втілили на екрані самих себе, дивне відчуття перетворилося на ідею. Ми намагалися зробити універсальний портрет країни, де живуть звичайні, нормальні люди, які охоплені спільним відчуттям, що щось змінилося — вулкан прокинувся”.

Дивіться на суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА 27 червня о 20:45 документальний фільм "Херсонщина на вулкані" та о 22:00 телевізійну прем’єру стрічки "Вулкан". Суспільний телеканал UA: ПЕРШИЙ транслюватиме документальний фільм "Херсонщина на вулкані" 28 червня о 21:25, а о 22:59 покаже фільм "Вулкан".