Редакційна політика проєкту Суспільного «Новий відлік»

Березень 09, 2023

Висвітлення бойових дій:

- Редакція та учасники проєкту “Новий відлік” ретельно та виважено підходять до подачі інформації про події на фронті, інформації, що стосується військовослужбовців, їхніх дій, місць розташування, обставин ведення бойової діяльності.
- Редакція та учасники проєкту не можуть розголошувати інформацію, яка може призвести до обізнаності противника про дії Сил безпеки та оборони України, негативно вплинути на виконання ними бойових завдань.
- Робота з цією проблематикою за потреби спиратиметься на матеріали новин Суспільного, доповнюючи їх аналітичними експертними коментарями та іншими доцільними елементами. У повідомленнях про російські обстріли, особи загиблих тощо редакція спирається за загальновживані правила цехової саморегуляції медіа: чекає на офіційні підтвердження, коментарі і т.д. 

Висвітлення політичних та суспільних тем:

- Редакція та учасники проєкту виважено та ретельно підходять до висвітлення важливих, сенситивних, сенсаційних тем. 
- Випуски проєкту з цієї проблематики побудовані на матеріалах новин Суспільного. Команда проєкту «Нового відліку» за потреби доповнює їх аналітичною складовою, різнобічними експертними оцінками тощо.
- Редакція проєкту особливо пильно дотримується в ефірі стандартів достовірності, точності,  відділення фактів від коментарів, а також інших стандартів, передбачених редакційним статутом АТ «НСТУ».
- Проєкт «Новий відлік» є аналітичним, тому уникає «гарячої» подачі неперевіреної інформації, даючи собі час на опрацювання новин і за потреби доповнення їх аналітичною складовою, різнобічними експертними оцінками тощо. 
- Проєкт відображає нові запити українського суспільства, спираючись на цінності Суспільного мовлення: незалежність, надійність, якість, відкритість, розмаїття.

Добір гостей ефіру:

- Редакція проєкту уникає запрошення в ефір «Нового відліку» спікерів, чиї висловлювання роздмухують панічні настрої, містять мову ворожнечі. Водночас редакція прагне представленості розмаїття оцінок і точок зору, що не суперечать цінностям Суспільного.

- Редакція проєкту уникає запрошення в ефір «Нового відліку» спікерів із антиукраїнською/проросійською позицією, спікерів, діяльність яких спонсорується країною-агресором, осіб, які зазначені в українських санкційних списках.  
- Редакція проєкту не запрошує до ефірів «хороших русских», які не є джерелами корисної та достовірної інформації.  
 
Роль ведучого:

- Ведучий проєкту «Нового відліку» є експертом з суспільно-політичної проблематики. В сценаріях випусків можливі окремі елементи телепубліцистики, зокрема висловлення ведучим своїх оцінок і коментарів, належним чином позначених під час ефіру.  

Коментарі глядачів:

- Проєкт «Новий відлік» надає аудиторії можливість писати коментарі під час ефіру. Коментарі модеруються з метою уникнення публікації обсценної лексики та мови ненависті. Команда модераторів обирає коментарі, які посилюють драматургію прямого ефіру. 
- Вибираючи коментарі для трансляції, команда проєкту «Нового відліку» прагне представленості розмаїття оцінок і точок зору, що не суперечать редакційним стандартам і цінностям Суспільного.

Опитування:

Щотижня редакція проєкту «Новий відлік» буде замовляти репрезентативні дослідження на актуальну тематику у компанії Gradus Research (або подібної). Результати досліджень даватимуть змогу більш глибоко проводити дискусію з гостями студії, адже редакція спиратиметься на думку українців. Оперуючи актуальними даними, ми здобуватимем прихильність глядачів, оскільки думка соціуму стоятиме в центрі дискусії.