Оголошення про проведення мистецького конкурсу на виробництво просвітницького циклу експлейнерів

Вересень 28, 2022

Акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України» за підтримки TRANSTELE CANAL FRANCE INTERNATIONAL (далі — CFI) оголошує мистецький конкурс на виробництво аудіальних та аудіовізуальних творів (контенту) за умовами наданого гранту CFI № 600-ACH-006017 оголошує мистецький конкурс на виробництво аудіальних та аудіовізуальних творів (контенту) — просвітницького циклу експлейнерів. Проєкти будуть створені за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Ціль проєкту — створення наступного обсягу матеріалів:

1. Просвітницького циклу експлейнерів (телевізійний продукт у кількості 20 випусків по 6 хвилин кожний). 
2. Циклу подкастів на основі тем телевізійних випусків (з необхідним графічним супроводом — обкладинки на ютюб та платформи).
3. Серію зображень для соціальних мереж з розрахунку 10 зображень на один випуск у вигляді історії (за прикладами).
4. Графічно оформлений плакат кожного з випусків експелейнера з висновками порад експертів, як послідовно подолати проблему (порада 1, 2, 3…), у форматі А3 тиражем не меншим за 100 примірників.

Кожне відео ставить питання і дає на нього відповідь (приклад: як і чому важливо спати у кризових ситуаціях?). Головний герой — журналіст/або/науковець, зйомки постановні, доповнена реальність — анімація замальовка на основі живого відео. Всі теми мають бути розкритими за допомогою наукових фактів, даних доказової медицини та сприяти адаптації сталих практик до нових умов.

Перелік блоків тем випусків: 

 1. Тіло та безпека: виживання у надзвичайних ситуаціях; підтримка фізичного здоров’я; облаштування побуту в екстремальних умовах;
 2. Соціальні зв’язки та самовираження: побудова нових соціальних зв’язків та підтримка старих; вияв емоцій; стосунки з людьми (цивільними і військовими дорослими, дітьми); підтримка психологічної стабільності;  
 3. Самоцінність та досягнення: збереження старих навичок у період війни, їх переоцінка, напрацювання нових; інфогігієна і споживання контенту (новини, кіно, література, музика); 
 4. Моральність та розв'язання проблем: переживання втрати (людини, дому, роботи); почуття провини; свій і чужий біль; репрезентація екстремального досвіду.

Мета проведення конкурсу:

Визначення переможця мистецького конкурсу, з яким буде укладена угода на надання послуг з виробництва аудіального та аудіовізуального твору — просвітницького циклу експлейнерів.

 • Вид конкурсу: виробництво аудіальних та аудіовізуальних творів (контенту).
 • Напрями конкурсу: створення просвітницького циклу. 
 • Категорія конкурсу: 100% замовлення АТ «НСТУ».
 • Тематична сесія конкурсу: просвітницький цикл програм про збереження фізичного та психічного здоровʼя людини, що змушена переживати екстремальні виклики, адаптація сталих практик до нових умов.
 • Кількість випусків: 20
 • Хронометраж випуску: 6 хвилин.
 • Граничний ліміт витрат на послуги зі створення циклу — 2935434,00 грн з урахуванням всіх податків та зборів.
 • Орієнтовна дата ефіру: 01 лютого 2023 року.
 • Умови оплати робіт: авансування першого етапу в обсязі 40%, авансування другого етапу в обсязі 50%, післяплата за передачу майстер-копій, комплекту вихідних та довідкових матеріалів та авторських майнових прав на аудіовізуальний твір — 10% від загальної кошторисної вартості.

До розгляду приймаються пропозиції на виробництво, за результатами реалізації яких до 01 січня 2023 року (включно) створюються та передаються майстер-копії просвітницького циклу, комплект вихідних та інформаційних матеріалів та майнові права на контент.

Для участі в Конкурсі кандидати повинні в період з 28 вересня 2022 року по 14 жовтня 2022 року (включно) заповнити форму Реєстрації на участь у мистецькому конкурсі на виробництво аудіальних та аудіовізуальних творів (контенту) – просвітницького циклу експлейнерів та подати наступні документи:

 • контактні дані кандидата;
 • стислий опис проєкту (до 10 речень);
 • розгорнутий синопсис (трітмент та інформація про потенційних героїв) (до 7 арк.);
 • режисерське бачення та художнє рішення;
 • продюсерське бачення, пропозиції по технології виробництва проєкту та пропозиції по ключових особах виробничої групи; 
 • посилання на попередні проєкти режисера-постановника, продюсера, оператора-постановника та автора сценарію;
 • кошторис витрат з урахуванням всіх податків та зборів;
 • орієнтовний план виробництва;
 • інші презентаційні матеріали (за наявності);
 • скан-копії документів про реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності кандидата;
 • один з двох видів документів (згідно із Законом України «Про публічні закупівлі»):

1) скан-копії документів про підтвердження виконання аналогічного договору на створення аудіовізуального твору (копія договору, акту приймання-передачі, накладної, лист відгук тощо);

2) довідка, підписана керівником, про наявність у кандидата обладнання, матеріально-технічної бази та технологій та довідка про наявність у кандидата працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід.

Мистецький конкурс проводиться згідно з наказом АТ «НСТУ» №530 від 27.09.2022 «Про проведення дирекцією регіонального мовлення Мистецького конкурсу на виробництво аудіальних та аудіовізуальних творів (контенту) — просвітницького циклу експлейнерів» та відповідно до Порядку проведення мистецьких конкурсів в АТ «НСТУ»

Загальні конкурсні вимоги

Звертаємо Вашу увагу, що з переможцем конкурсу буде укладено угоду шляхом застосування переговорної процедури згідно зі ст. 40 Розділу VII Закону України «Про публічні закупівлі». Кандидат має відповідати одному або декільком кваліфікаційним критеріям, а саме: наявність обладнання та матеріально-технічної бази; наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід; наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору. 

У випадку, якщо переможець конкурсу планує залучати до виконання робіт чи послуг субпідрядника/співвиконавця в обсязі не менше 20 відсотків від вартості договору про закупівлю, переможець має надати повне найменування та місцеперебування кожного суб’єкта господарювання, який буде залучений переможцем. АТ «НСТУ» має перевірити таких суб’єктів господарювання на відсутність підстав, визначених у частині першій Закону України «Про публічні закупівлі».

Подавати проєкти для участі в мистецькому конкурсі можуть юридичні особи будь-яких форм власності та організаційно-правових форм, серед учасників, кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) або посадових осіб яких немає громадян Російської Федерації та Республіки Білорусь.

Проєкти, що подаються на конкурс, мають відповідати наступним вимогам: 

Технічні вимоги до матеріалу та комплект довідково-інформаційних матеріалів

Технічні вимоги для подкастів та соціальних мереж

Етапи Конкурсу

Конкурс відбуватиметься у два етапи: 

І. Попередній відбір.

ІІ. Пітчинг.

Проєкти оцінюватимуть за такими критеріями: 

– драматургічна якість;

– творче бачення;

– продюсерське бачення;

– відповідність вимогам каналу дистрибуції контенту та його конвергентність;

– відповідність кошторису витрат масштабу проєкту та терміни виробництва.

До уваги кандидатів/учасників конкурсу!

 • Форма реєстрації та подані документи мають бути заповнені українською мовою. 
 • Відповідальність за повноту та достовірність наданої інформації несе учасник конкурсу. 
 • Рішення АТ «НСТУ» про невідповідність умовам конкурсу оскарженню не підлягає. 
 • Кожен учасник конкурсу гарантує, що надані матеріали не порушують майнові права інтелектуальної власності.
 • Учасник конкурсу надає свою згоду на обробку персональних даних. Зі свого боку АТ «НСТУ» гарантує захист наданої інформації учасника конкурсу.
 • Переможець, за умови укладання договору з АТ «НСТУ», має надати АТ «НСТУ» такі підписані документи (за власним проєктом, що має гарантувати відповідність умовам співпраці за укладеним договором з АТ «НСТУ»):
 1. Згоди на інтерв’ю з героями твору; 
 2. Дозволи/Згоди на проведення зйомок у відповідній локації;
 3. Ліцензійні договори з правовласниками будь-якого твору, що має бути включеним до конкурсного твору згідно з умовами договору з АТ «НСТУ»;
 4. Музичні довідки. За необхідності ліцензійні договори з виконавцями творів, виконання яких має бути включеним в склад конкурсного твору.

Переможець, за умови підписання договору з АТ «НСТУ», буде зобов’язаний наносити титри з урахуванням особистих немайнових прав авторів та виконавців творів, а також  з врахуванням відповідних локацій зйомок, що увійдуть до складу конкурсного твору.

Ваші запитання щодо умов проведення конкурсу Ви можете надіслати за адресою m.zaichenko@suspilne.media.