Оголошення про проведення мистецького конкурсу на виробництво серії телевізійних (документальних) проєктів з робочою назвою «Патріот міняє професію»

Вересень 28, 2022

Акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України» за підтримки TRANSTELE CANAL FRANCE INTERNATIONAL (далі — CFI) оголошує мистецький конкурс на виробництво аудіальних та аудіовізуальних творів (контенту) за умовами наданого гранту CFI № 600-ACH-006017 — серії телевізійних (документальних) проєктів із робочою назвою «Патріот міняє професію» (далі — Конкурс).

Опис проєкту

Проєкт покликаний увіковічити в історії зусилля простих українців, які забезпечують тил держави у війни з московією. Внутрішні переселенці, які на мирній території освоюють нові для себе професії, починають життя заново, волонтерять, допомагають армії, ремонтують техніку і т.п. Героями проєкту стануть й ті, хто повернувся до України, аби у важкі часи допомогти своїй державі. 

Кожен випуск — це історія одного патріота. Розповідь про життя до та під час війни. А також про мрії, які планує здійснити після перемоги. 

Для зйомок відбиратимуться історії, у яких життя людини змінилось кардинально: на Київщині вирощував зелень — у Тернополі організував виробництво бронежилетів. В Італії працював на фермі — в Чернігові допомагає рятувальникам розбирати завали.

Цикл має складатися з 20 епізодів телевізійних (документальних) проєктів з хронометражем кожного — не менше 13 хвилин.

Мета проведення конкурсу:

Визначення переможця мистецького конкурсу, з яким буде укладена угода на надання послуг на виробництво телевізійних (документальних) проєктів. 

 • Вид Конкурсу — виробництво аудіальних та аудіовізуальних творів (контенту).
 • Напрям Конкурсу — телевізійні передачі.
 • Категорія Конкурсу — 100% замовлення АТ «НСТУ».
 • Тематична сесія Конкурсу: телевізійні (документальні) проєкти  «Патріот міняє професію» (робоча назва). 
 • Кількість епізодів — 20 (двадцять).
 • Хронометраж кожного епізоду — не менше 13 хвилин.
 • Граничний ліміт витрат на послуги зі створення телевізійних передач, відповідно до умов наданого гранту CFI  № 600-ACH-006017 — 4 580 000 (чотири мільйони пʼятсот вісімдесят тисяч) гривень з урахуванням всіх податків та зборів. 
 • Умови оплати робіт: авансування першого етапу в обсязі 40%, авансування другого етапу в обсязі 50%, післяплата за передачу майстер-копій, комплекту вихідних та довідкових матеріалів та авторських майнових прав на аудіовізуальний твір — 10% від загальної кошторисної вартості.

До розгляду приймаються пропозиції на виробництво проєктів, за результатами реалізації яких до 28 лютого 2023 року (включно) буде створено телевізійні передачі.

Для участі в Конкурсі кандидати повинні в період з 28 вересня 2022 року до 19 жовтня 2022 року (включно) заповнити форму Реєстрації на участь у мистецькому конкурсі на виробництво аудіальних та аудіовізуальних творів (контенту) за умовами надання гранту CFI № 600-ACH-006017 серії телевізійних (документальних) проєктів  із робочою назвою «Патріот міняє професію» та подати такі документи:

 • контактні дані кандидата;
 • назва проєкту;
 • стислий опис проєкту (до 10 речень);
 • розгорнутий синопсис (тритмент та інформація про потенційних героїв);
 • кошторис витрат з урахуванням всіх податків та зборів;
 • план виробництва та орієнтовний план фінансування;
 • продюсерське бачення, пропозиції щодо технології виробництва проєкту та пропозиції стосовно ключових осіб виробничої групи;
 • режисерське бачення та художнє рішення;
 • фільмографія та посилання на попередні проєкти режисера-постановника, продюсера, автора сценарію;
 • інші презентаційні матеріали (за наявності);
 • скан-копії документів про реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності кандидата;
 • один з двох видів документів (згідно із Законом України «Про публічні закупівлі»):

1) скан-копії документів про підтвердження виконання аналогічного договору на створення аудіовізуального твору (копія договору, акту приймання-передачі, накладної, лист відгук тощо);

2) довідка, підписана керівником, про наявність у кандидата обладнання, матеріально-технічної бази та технологій та довідка про наявність у кандидата працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід.

Загальні конкурсні вимоги

Мистецький конкурс проводиться згідно з наказом АТ «НСТУ» від 26.09.2022 № 525 «Про проведення дирекцією телебачення АТ «НСТУ» Мистецького конкурсу на виробництво аудіальних та аудіовізуальних творів (контенту) за умовами наданого гранту CFI  № 600-ACH-006017 — серії телевізійних (документальних) проєктів  із робочою назвою «Патріот міняє професію» та відповідно до Порядку проведення мистецьких конкурсів в АТ «НСТУ».

Звертаємо Вашу увагу, що з переможцями Конкурсу будуть укладені угоди шляхом застосування переговорної процедури згідно зі статтею 40 розділу VII Закону України «Про публічні закупівлі». Кандидат має відповідати одному або декільком кваліфікаційним критеріям, а саме: наявність обладнання та матеріально-технічної бази; наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід; наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору. 

У випадку, якщо переможець конкурсу планує залучати до виконання робіт чи послуг субпідрядника/співвиконавця в обсязі не менше 20 відсотків від вартості договору про закупівлю, переможець має надати повне найменування та місцезнаходження кожного суб’єкта господарювання, який буде залучений переможцем. Суспільне має перевірити таких суб’єктів господарювання на відсутність підстав, визначених у частині першій Закону України «Про публічні закупівлі».

Подавати проєкти для участі в мистецькому конкурсі можуть юридичні особи будь-яких форм власності та організаційно-правових форм, серед учасників, кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) або посадових осіб яких немає громадян Російської Федерації та Республіки Білорусь.

Проєкти, що подаються на Конкурс, мають відповідати таким вимогам: 

Технічні вимоги до матеріалу та комплект довідково-інформаційних матеріалів.

Всі майнові права на всі об’єкти інтелектуальної власності від авторів та правовласників, чиї твори увійдуть складовою частиною до майбутнього проєкту, мають бути передані АТ «НСТ​​У» для використання будь-яким не забороненим законодавством України способом протягом усього періоду дії авторського права на території всіх країн світу.

Етапи Конкурсу

Конкурс відбуватиметься у два етапи: 

І. Попередній відбір.

ІІ. Пітчинг.

Проєкти оцінюватимуть за такими критеріями: 

– драматургічна якість;

– актуальність теми, соціальна важливість;

– творче бачення;

– продюсерське бачення;

– відповідність вимогам каналу дистрибуції контенту та його конвергентність;

– відповідність кошторису витрат масштабу проєкту та терміни виробництва.

До уваги кандидатів / учасників Конкурсу!

 • Форма реєстрації та подані документи мають бути заповнені українською мовою. 
 • Відповідальність за повноту та достовірність наданої інформації несе учасник Конкурсу. 
 • Рішення АТ «НСТУ» про невідповідність умовам Конкурсу оскарженню не підлягає. 
 • Кожен учасник Конкурсу гарантує, що надані матеріали не порушують майнові права інтелектуальної власності.
 • Учасник Конкурсу надає свою згоду на обробку персональних даних. Зі свого боку АТ «НСТУ» гарантує захист наданої інформації учасника Конкурсу.

Ваші запитання щодо умов проведення конкурсу Ви можете надіслати за адресою pitching@suspilne.media.