Вересень 02, 2024
«Я чекаю» — документальні історії дружин захисників у проєкті Суспільне Полтава. ОНОВЛЕНО
Історії п’яти жінок із Полтавщини, чиї чоловіки захищають Україну, — команда Суспільне Полтава презентує документальний проєкт «Я чекаю». Дивіться 7 вересня о 8:00 на ютуб-каналі Суспільне Полтава.
У зв'язку з російськими обстрілами прем'єра документального проєкту «Я чекаю» переноситься на 14 вересня 8:00.
Читайте також: Воєнний злочин проти цілого села: розслідувачі презентували «Щоденник вцілілої» у Рівному
Через вторгнення росії на територію України значна кількість чоловіків стала на захист держави. Їхні жінки були змушені взяти на себе обов’язки, які раніше були на чоловікові або з якими у подружжі справлялися обидвоє, як-от виховання дітей чи догляд за старшими людьми в родині. Все це додаткове навантаження — разом із постійною фоновою тривогою за життя найрідніших.
«Найбільший страх, який бентежить нас протягом цієї війни, — це втратити найрідніших. Особливо, якщо йдеться про тих, хто нині захищає країну від агресора. Як справитися з цією тривожністю, знаходити сили тримати себе, підтримувати, кохати й допомагати близьким — знають героїні нашого фільму. Це — історія про п’ятьох жінок, які чекають з війни своїх чоловіків. Вони перейняли на себе самостійне виховання дітей, всю побутову рутину, опанували нові справи й при цьому встигають допомагати іншим. Ми хотіли показати приклади, які можуть надихнути і надати віри тим, хто опинився у подібній ситуації», — розповідає Карина Москаленко, головна редакторка Суспільне Полтава.
Героїні проєкту «Я чекаю» — різного віку та з різних міст. Наприклад, наймолодшій — полтавці Юлії — 21. Зі своїм чоловіком Станіславом вона познайомилася й одружилась під час повномасштабної війни. Він перебуває на службі, тому пізнавати одне одного їм доводиться на відстані. Іншій героїні — Венері — довелося повністю взяти на себе виховання дітей і бізнес, яким раніше більше опікувався чоловік.
Ідею проєкту розробляли спільно з центром виробництва північно-східного хабу — командою Суспільне Чернігів. Знімали упродовж літа — журналісти Суспільне Полтава.
«Впродовж кількох тижнів ми розробляли концепцію і продумували, як зробити фільм максимально життєвим, і щоб він розкрив дуже різних героїнь, але об’єднаних однією метою — дочекатися коханих із війни. Ми показали і їхній побут, і їхню взаємодію з дітьми. Вони порівнювали на конкретних речах, що їм довелося взяти на себе, відколи їхні захисники боронять країну», — каже Карина Москаленко.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.
Читайте перевірені новини від Суспільне Полтава — на сайті Суспільне Новини та у соцмережах — телеграмі та вайбері.
Підписуйтесь на канал Суспільне Анонси в телеграм або вотсап, щоб знати про головні проєкти та події на Суспільному.