Новини компанії

Серпень 02, 2024

У Дніпрі та Сумах провели тренінги з домедичної допомоги, психології травми та документалістики

Надавати допомогу потерпілому, який має масивну кровотечу або втратив свідомість і не дихає, говорити з людьми, які щойно пережили шок, та створювати якісні документальні проєкти в умовах війни — команди Суспільне Суми, Суспільне Дніпро та Суспільне Запоріжжя взяли участь у тренінгах від Академії Суспільного Мовлення. Їх провели за підтримки представництва «Фонду Фрідріха Науманна за Свободу» в Україні Федеративної Республіки Німеччина. 

Читайте також: Фонд UNBROKEN та Суспільне оголосили збір для потреб дитячої лікарні UNBROKEN Kids

«Ми продовжуємо організовувати тренінги в регіонах, що включають не лише домедичну допомогу, але й психологічну підготовку до інтерв'ю з жертвами війни, військовими, полоненими та напрацювання у напрямі документалістики в умовах війни. Ретельно обираємо тренерів для таких навчань, аби рівень обізнаності та отримання навичок після тренінгу була максимально ефективна», — розповів Олександр Дмитренко, керівник Академії Суспільного Мовлення.

«Ми вдячні нашим партнерам за можливість проводити такі навчання для наших команд регулярно», — додає Ярослава Камінська, заступниця начальника управління Академії Суспільного Мовлення.

Навчання у Дніпрі відбувалося з 19 до 21 липня. Перший день команди Суспільне Запоріжжя та Суспільне Дніпро присвятили документалістиці в умовах війни. Досвідом ділилася режисерка документальних фільмів Єлизавета Татарінова.

Інструктори Всеукраїнської ради реанімації Григорій Мацишин та Олександр Буштин навчали медійників, як надати допомогу собі або травмованій людині до приїзду швидкої за алгоритмом MARCH*. Навички відпрацьовували на акторах, яких загримували, використавши штучну кров.

«Займаюся курсами вже трохи більше ніж 9 років і за цей час організація навчила близько 200 тисяч людей, а особисто я — понад 25 тисяч, —  розповів тренер Григорій Мацишин. — Зупинити масивну кровотечу, звільнити прохідність дихальних шляхів, допомогти при удавленні, провести ефективну серцево-легеневу реанімацію — це те, від чого буде залежати життя людини і якщо ті, хто опиняється поруч, не вмітимуть цього робити, то з великою вірогідністю людина, на жаль, загине».

«Для нашої команди дуже важливо було отримати практичні знання саме з документалістики: розповідати історії, показувати те, що відбувається тут і зараз. Наша тренерка, Єлизавета, змогла дати відповідь на головне запитання — як зробити саме документальний проєкт, а не просто розширений репортаж, — каже Катерина Лисюк, менеджерка Суспільне Дніпро. — Наступні два дні ми здобували практичні навички з домедичної допомоги. Для мене особисто дуже важливо, щоб кожен співробітник чи співробітниця отримали знання та навички допомоги собі та тим, хто поруч, — журналісти та оператори, які їздять в небезпечні зони, чи ті, хто залишається в Дніпрі. Знання, що дали Олександр та Гриць дійсно рятують життя».

У перший день тренінгу в Сумах, що відбувався з 26 до 28 липня, розбирали психологію травми та методи самодопомоги при травматичній події. Про особливості інтерв’ю з жертвами працівникам прикордонної філії Суспільного розповів психотерапевт Павло Горбенко. Наступні дні — продовження роботи з Інструкторами Всеукраїнської ради реанімації.

«Були моменти у відпрацюванні навичок настільки реалістичні, що починали трястися руки від хвилювання, але ж ми маємо вміти надавати домедичну допомогу у будь-яких стресових ситуаціях, тому це стимулювало. Сподіваюсь, ці навички ніколи не знадобляться, але якщо так — тепер є більше шансів, що зможу допомогти собі або ж врятувати іншу людину. Щиро вдячна крутим коучам за цікавий та пізнавальний тренінг», — ділиться враженнями завідувачка редакції новин Суспільне Суми Ірина Касьяненко.

У підсумку учасники навчання отримали сертифікати: «Курси першої домедичної допомоги «CAB» та «STOP THE BLEED»/ Домедична допомога при кровотечах від Американської колегії хірургів».

Нагадаємо, схожі навчання з роботи медійників у ворожому для життя середовищі Академія Суспільного Мовлення почала організовувати ще напередодні повномасштабного вторгнення. 

Читайте також: Історії впливу: як матеріали Суспільного допомогли тваринам та їхнім господарям

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

Підписуйтесь на канал Суспільне Анонси в телеграм або вотсап.

*Алгоритм MARCH розшифровується як: M (Massive bleeding) — масивна кровотеча, A (Airway Management) — управління дихальними шляхами, R (Respiration) — дихання, C (Circulation)  — циркуляція, H (Head injury / Hypothermia / Hypovolemia) — травма голови / гіпотермія / гіповолемія.