Новини компанії

Вересень 23, 2023

В Криму знайдена ще одна викрадена з Херсонського художнього музею картина

Співробітники Херсонського художнього музею імені Олексія Шовкуненка ідентифікували ще одну викрадену окупантами картину. Це робота херсонського живописця і графіка, майстра акварелі Георгія Петрова «Дощ. Вулиця в Херсоні», створена у 1992 році. Картина, що зараз перебуває в Центральному музеї Тавриди, потрапила у кадр сюжету кримського пропагандистського каналу, який намагався видати мародерство за «спасіння» творів мистецтва. Про це повідомили на фейсбук-сторінці Херсонського музею.

Читайте також: Суспільне Культура транслюватиме Церемонію вручення Премії «Кіноколо»

Таким чином, на сьогодні можна точно сказати, що у Центральному музеї Тавриди незаконно перебуває щонайменше шість десятків творів, вкрадених окупантами з Херсонського художнього музею.

Про те, як Херсонський художній музей пережив дев’ять місяців російської окупації, як співробітники намагалися зберегти колекцію, як окупанти вивозили її у супроводі озброєних військових, а також про те, чим живе музей сьогодні, можна подивитися у новому випуску проєкту «Ідемо в Музей. Неокуповані», який з’явиться на ютуб-сторінці телеканалу Суспільне Культура у неділю, 24 вересня.

Головними героями випуску є заступник директорки Музею Ігор Русол та головна зберігачка фондів музею Ганна Скрипка. Авторка й ведуча проєкту — Ольга Носко.

Також у випуску є інтерв’ю з проєктним менеджером Благодійного фонду імені Поліни Райко Семеном Храмцовим, який розповів про стан і можливість відновлення Будинку-музею Поліни Райко, що знаходиться в нині окупованому місті Олешки Херсонської області та зазнав значних руйнувань через повінь внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС.

Херсонський художній музей імені Олексія Шовкуненка — один із центрів культурного життя півдня України. В ньому зберігалося понад 14 000 експонатів: живопис, скульптура, предмети декоративно-ужиткового мистецтва та стародавні ікони. Зокрема, колекція містила твори Миколи Пимоненка, Тетяни Яблонської, Івана Айвазовського — українських художників першого ешелону, а також полотна західноєвропейських художників і твори різних видів декоративно-прикладного мистецтва країн Сходу і Південно-Східної Азії.

Протягом жовтня-листопада окупанти вивезли понад 80% колекції, тобто більш ніж 10 тисяч творів. Решта експонатів були евакуйовані вже після звільнення Херсона.

Нагадаємо, новий сезон проєкту «Ідемо в музей» телеканалу Суспільне Культура присвячений культурному опору України та долі музеїв у повномасштабній війні. 

Перший випуск нового сезону «Ідемо в музей. Неокуповані» розповідає про знищений музей в Іванкові, де зберігалися картини Марії Примаченко. Другий випуск — про музеї Чернігова. Третій — про музеї Харківщини.

Суспільне Культура — загальнонаціональний телеканал для культурного дозвілля. Кіно, театр і музика, цікаві програми про мистецтво, спецпроєкти та ефіри наживо з головних культурних і мистецьких подій країни та світу.