Новини компанії

Березень 23, 2023

Радіо Культура і Національна філармонія України підписали меморандум про співпрацю

Виконавча продюсерка Радіо Культура Ірина Славінська та в.о. генерального директора Національної філармонії України Михайло Швед підписали Меморандум про партнерство і співпрацю.

Спільна ініціатива спрямована на популяризацію найкращих зразків українського, світового класичного і сучасного академічного вокально-музичного мистецтва, а також на те, щоб їх мали змогу почути якомога більше українців. 

«Радіо Культура працює там, де наша аудиторія. Цей непростий рік показав, що люди, попри все, змогли зберегти свої культурні звички — як-то концерти класичної музики. У воєнних обставинах кожен такий захід є актом опору та оборони — і благодійні концерти, і події культурної дипломатії, що допомагають говорити про Україну в світі. Редакція Радіо Культура дуже цінує таку працю, окрему увагу звертаючи на акти солідарності, коли одна культурна інституція надає підтримку іншій культурній інституції. В цьому сенсі Національна філармонія України — дуже природний партнер. Ми щасливі, що першою ластівкою в нашій співпраці став запис концерту з проєкту “Філармонія нескорених” за участі маріупольського оркестру. Мрію, що вже дуже скоро ми зможемо записати такий самий концерт, але у звільненому Маріуполі», — зазначила виконавча продюсерка Радіо Культура Ірина Славінська.

Читайте також: Нині світ відкритий на українські ідеї та культуру. Ми маємо цим максимально скористатися — Михайло Швед

Фото надане Національною філармонією України, фотограф — Дмитро Головченко

Серед напрямів співпраці двох інституцій, зокрема, інформаційна підтримка та висвітлення ключових заходів, які відбуватимуться у стінах та на сцені філармонії впродовж 2023 року, створення радіоверсій концертів, їх трансляція в ефірі Радіо Культура та соціальних мережах Суспільного Мовлення. 

«Разом ми зможемо ефективніше просувати культурний контент не тільки в українському суспільстві, а й за його межами, що наразі є запорукою нашої перемоги та інструментом культурної дипломатії. Музика — це універсальна мова, зрозуміла в усіх куточках світу. Інформація — потужний двигун будь-яких важливих процесів. Комунікація Національної філармонії з Україною і світом завдяки цьому документу має стати потужнішою. Ми обопільно виступаємо за  сучасний, високоякісний, різноманітний, креативний та навіть унікальний продукт творчого й інтелектуального змісту», — наголосив в.о. генерального директора Національної філармонії України Михайло Швед.

Фото надане Національною філармонією України, фотограф — Дмитро Головченко

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.