Новини компанії

Грудень 07, 2022

Юлія Саніна в журі Нацвідбору на Євробачення-2023: «Я вважаю, що на сцені має стояти персоналія, особистість»

Цього року українці вперше самі обирали журі Національного відбору на Євробачення-2023, голосуючи у застосунку Дія, із запропонованих Суспільним мовником дев'яти осіб. За результатами голосування, суддями стали співак Тарас Тополя, співачка Джамала та фронтвумен гурту «The Hardkiss» Юлія Саніна.

Юлія Саніна вже має досвід суддівства та наставництва у талант-шоу. Журналіст Віктор Дяченко поспілкувався в програмі «Культура на часі» зі співачкою про те, як вона сприйняла пропозицію долучитися до журі конкурсу.

Читайте також: Нацвідбір на Євробачення-2023: Суспільне оголосило фіналістів

Ваша офіційна історія з Євробаченням почалася у 2016 році, коли гурт «The Hardkiss» посів друге місце в Нацвідборі. Чи очікували ви, що цьогоріч вам запропонують бути серед членів журі?

— Не очікувала. Якщо чесно, коли я отримала запрошення приєднатися до членів журі цього конкурсу, то здивувалася. Але зраділа, тому що зараз мені приємно бути дотичною до всього, що стосується України, культури, розвитку. Тому я, звісно, погодилася взяти участь. І отак, бачте, тепер я в журі.

Фото: facebook.com/THEHARDKISS

Як бачите, шляхи долі ведуть до Євробачення. У 2016-му ви як конкурсантка посіли друге місце, хоча у вас на той час уже була велика європейська фан-база і пісня полюбилася глядачам. Перемогла тоді Джамала. І от доля знову зводить вас із Джамалою на одній сцені Євробачення. Чи тут виринають якісь емоції, конкуренція, чи все вже абсолютно інакше, і що було — загуло?

— Я думаю, що тепер ми з Джамалою навіть у тепліших стосунках, ніж були тоді. Ми знаємо одна одну дуже давно, і тоді дійсно була дуже запекла боротьба. Того року ми з Джамалою отримали навіть однакову кількість балів, але через те, що за неї проголосували краще глядачі, саме вона поїхала на Євробачення.

І бачте, в принципі все склалося на краще. Україна здобула перемогу, ми отримали свою популярність після цього шоу. Я можу сказати, що сьогодні ми з Джамалою добрі друзі, дуже люблю її творчість і її саму. Ми привітали одна одну відразу після того, як дізналися, що будемо членкинями журі, переживаємо дуже сильно, але будемо разом триматися.

Читайте також: Творців запрошують на конкурс Фестивалю культури на Євробаченні-2023

Кожного року Євробачення оточене увагою єврофанів, і перед оголошенням довгого списку Нацвідбору вони пропонують свої варіанти ймовірних учасників. Щороку звучить і ваше ім'я, ваш гурт.

Але за правилами, оскільки ваш останній виступ у Росії був у 2014 році, такої можливості вже немає. Але чи виникало взагалі бажання знову вийти на сцену Євробачення як учасниці?

— Я вважаю, що сторінка Євробачення для нас як учасників уже закрита. Думаю, це хороша можливість і дуже класний майданчик саме для нових музикантів, щоб показати себе. Ми вже маємо своє досягнення. Зараз бачимо, як розквітає українська культура.

Ми бачимо вже в цьому шортлисті учасників-фіналістів нові імена, яких ми раніше не чули. Це дуже цікаво. Це правильно. Тому я дуже тішуся, що нас хочуть постійно відправити на Євробачення, але давайте надамо цей шанс новим артистам.

Фото: Олександр Порубаймих, пресслужба The Hardkiss

Але це і для себе, я думаю, додаткова мотивація, якщо глядачі й узагалі фанати в Україні пропонують кожен рік. Це додає впевненості, що гурт все робить правильно й пишуться класні пісні. А в інстаграмі ви подякували усім за довіру і сказали, що обиратимете переможця разом, разом з українцями. Хто з десятки фіналістів вам особисто добре відомий?

— Ну, добре відоме ім'я Jerry Heil, звичайно, TVORCHI, KRUTЬ. Але я намагаюся зараз абстрагуватися від того, що я чула від них «до», що я знаю про них. Мені цікаво буде послухати композиції.

Я хочу максимально послухати пісні вперше саме під час відбору. Хочу поставити себе на місце тих європейців, які вперше побачать і почують українського представника. Що вони відчують, нічого не знаючи про виконавців? Тому я хочу відчути ці «мурашки». Почути хіт і побачити справжнього артиста на сцені — це відчуття, яке не передати. Я хочу його отримати вперше саме під час фіналу.

Тож до фіналу Нацвідбору ніякого ознайомлення з творчістю фіналістів для себе робити не будете. Тобто нехай це буде вперше, ніби кіт у мішку: який буде, такий і буде?

— Так, принципово хочу послухати це вперше на сцені. І для мене важливо не тільки почути пісню. Якби це був зараз звичайний мирний рік України, я б зараз сказала, що для мене найважливіше — це пісня, хіт.

Та цього року мої критерії трошки змінюються. Я вважаю, що на сцені має стояти персоналія, особистість, яка буде на всю Європу з такого великого майданчика давати ті сенси, які зараз потрібні усім нам. Так сталося, що публічні люди зараз є певними маяками, які використовують будь-який публічний майданчик для яскравого слова, для потрібного нам змісту. Тому я сподіваюся побачити не тільки артистів-виконавців, а й персоналій.

Читайте також: Суспільне презентувало пісні фіналістів Нацвідбору на Євробачення-2023

А загалом якщо говорити про пісню: чи створювали якісь попередні критерії? Наприклад, стосовно мови: це має бути українська, англійська; весела пісня чи сумна?

— Стосовно мови можу сказати, що тенденція Євробачення зараз іде до того, аби співати мовою своєї країни. Або міксувати між собою усім зрозумілу англійську та мову своєї країни. Вважаю, що це дуже класно, що ми ще тоді, коли брали участь у відборі, так само міксували, щоб європейці відчули колорит нашої мови. Українська мова – це дійсно клас. Але послухаємо й англомовні.

Щодо веселої або сумної — мені хотілося б серйозну пісню. Чи вона буде драйвовою і енергійною або чи буде вона ліричною? Може бути й так, і так. Я думаю, що не на часі, напевно, жартівливі тексти. Тому що дійсно зараз зовсім не смішний в Україні час. І хочеться, щоб пісня була двомовною.

Вперше опубліковано на сайті suspilne.media.