Новини компанії

Грудень 06, 2022

Суспільне Культура: прем’єра «91: Доброго ранку, ми з Охтирки» та тематичне планування

У вівторок, 6 грудня, до Дня Збройних сил України телеканал Суспільне Культура покаже прем’єру документального фільму «91: Доброго ранку, ми з Охтирки», спеціальний випуск програми «Культура на часі» та низку тематичних проєктів.

О 20:55 дивіться документальний фільм «91: Доброго ранку, ми з Охтирки» про гарнізон українського прикордонного міста, який першим зустрів російських окупантів о 4-й ранку 24 лютого 2022 року. Військові 91-го Охтирського полку підтримки через кілька годин після того, як отримали звістку про російське вторгнення, дають перший в Україні вуличний бій численнішим силам противника. 

Охтирку атакували важка техніка, артилерія та авіація росіян, її відрізали від постачання, але місто вистояло завдяки співпраці підрозділів Збройних сил та містян. Учасники оборони Охтирки розповідають історію свого запеклого спротиву загарбникам, та діляться відеохронікою, знятою під час подій.

Читайте також: Суспільне Культура презентує фільм про Kalush Orchestra

О 22:00 вийде програма «Культура на часі». Команда підготувала спеціальний випуск до Дня Збройних сил України. Впродовж випуску ведуча Людмила Чиркова поспілкується з Геннадієм Попенком, актором театру, телебачення та кіно, шоуменом і телеведучим, який став бійцем ЗСУ.  

У програмі режисерка Надія Миколаєнко розповість про документальний фільм виробництва Суспільне Культура «ВІДСІЧ 10/10. Як українська культура перемагає російські ракети», що розповідає про наслідки обстрілів у Києві 10 жовтня 2022 року. 

Впродовж дня на телеканалі Суспільне Культура вийдуть тематичні проєкти:

  • о 15:05 — документальний проєкт «Сильна» про історії трьох жінок — Тетяни ГордійчукТетяни Костинюк і Катерини Луцик
  • о 18:10 — документальний проєкт «Службові собаки та їхні люди» про співпрацю й співжиття людей і тварин, які разом служать Україні, про особливості роботи кінологів та собак під час порятунку людей, розмінувань, охорони кордону;
  • о 19:55 — документальний проєкт «Відсіч 10/10. Як українська культура перемагає російські ракети». У фільмі редактор Юрій Марченко, заступниця директора Національного науково-природничого музею НАН Оксана Червоненко, директорка Музею Ханенків Юлія Ваганова, волонтер Сергій Притула, архітектор Слава Балбек діляться досвідом протистояння російській агресії.

Телеканал Суспільне Культура — суспільний загальнонаціональний телеканал для культурного дозвілля. Кіно, театр і музика, цікаві програми про мистецтво, спецпроєкти та ефіри наживо з головних культурних та мистецьких подій країни, — все це можна побачити в його ефірі.