Новини компанії

Листопад 29, 2022

Сильні та незламні: листопадові інтерв’ю для всеукраїнського проєкту «Суспільне. Спротив»

Інтерв'ю з воїнами, волонтерами, посадовцями, очевидцями відновлення звільнених територій — це про тяглість боротьби за незалежність українського народу, це про рід, який знає своє коріння, пам’ятає протести на Майданах держави і розуміє, що сьогодні потрібна тільки повна перемога над росією. Щодня в ефірі телеканалу Суспільне Новини та місцевих телеканалах Суспільного Мовлення ці історії бачить вся країна. 

Читайте також: Проєкт Суспільного «Україна ззовні» презентували на міжнародному пітчингу в Амстердамі

Чернігівець Ярослав Лепявко брав участь у Революції Гідності від «студентського» майдану від початку — до втечі тодішньої влади з України. Потім воював в АТО у складі батальйону «Чернігів» і донині захищає нашу державу. 

«Ярослав представляє унікальну родину. Його батько — відомий історик, автор багатьох книг з історії міста і області. Вони разом обороняли Чернігів під час повномасштабного вторгнення. Це історія, яку варто подивитися, і пишатися такими людьми», — розповідає продюсер Суспільне Чернігів Артем Шелковий.

Артур Назаров та Андрій Букін — активні учасники Революції Гідності, сьогодні захищають свободу та незалежність зі зброєю в руках. Про боротьбу на революціях, на фронті та в тилу вони розповіли в ексклюзивних інтерв'ю для Суспільне Суми.

Фотограф із Сум Артур Назаров фіксував події Революції Гідності у 2013 – 2014 роках, потім воював на сході України та став до лав захисників у лютому 2022 року.  

Андрій Букін — учасник трьох революцій: Студентської, Помаранчевої та Революції Гідності. У 2014 році він організував потужний волонтерський рух, а згодом долучився до оборони країни на фронті у складі батальйону оперативного призначення НГУ ім. Кульчицького.

У перші дні повномасштабного вторгнення росії в Україну Перша окрема Сіверська танкова бригада взяла на себе удар при обороні Чернігова. Командир Першої танкової бригади Леонід Хода згадує: того дня зателефонував дружині й попрощався з нею — не був впевнений, що повернеться додому живим. Після того, як окупантів вибили з півночі країни, бригада воювала на інших напрямках. Один із них — запорізький. Про війну, особовий склад, стосунки та геройство розказує Суспільне Запоріжжя командир бригади, Герой України Леонід Хода.

«Моєю мотивацією піти на фронт, як і для кожного адекватного українця, було бажання захищати свою рідну землю», — каже Арсен Дрида

Арсен Дрида воював на «нулі» і «мінус один». Так воїни називали свої позиції, з них найчастіше бійці повертались «трьохсотими» та «двохсотими». 

Про своє поранення, втрату побратимів, підтримку на передовій, цінності й життя в умовах війни він розповів в інтерв’ю Суспільне Вінниця. Відео можна переглянути на сайті філії.

В Одесі волонтери опікувались пораненими бійцями ще з 2014 року, коли росія напала на Україну. Військовий госпіталь в місті почав приймати перших захисників тоді ще з зони проведення Антитерористичної операції. Повномасштабне вторгнення 24 лютого не застало волонтерів зненацька, однак їм, як і медичній системі загалом, довелось зіткнутися з новими викликами.

Про те, як зараз допомагають пораненим бійцям, про перші дні великої війни та з якими травмами найчастіше привозять військових Суспільне Одеса спілкувалось з керівником волонтерського центру в одеській лікарні Андрієм Танцюрою.

Військовослужбовець 36-ї бригади морської піхоти у вересні 2022 року повернувся з російського полону. Перші дні повномасштабної війни 31-річний Олег Самохін тримав оборону на Донеччині. Брав участь у боях за Маріуполь та "Азовсталь".

Про свій шлях військовослужбовець розповів кореспондентам Суспільне Миколаїв.

У Дніпрі та області психологи підтримують родини загиблих військових. Як їм допомагають переживати втрату? Як доречно виявляти співчуття? Де можна знайти підтримуюче оточення? В інтерв'ю Суспільне Дніпро про це розповіла Олена Шилова — психологиня кризової допомоги, дружина загиблого захисника України.

В армії не служив, але упевнений, що свою країну треба захищати. Саме тому Олександр Гуменний 24 лютого 2022-го прийшов на пункт збору тероборони у Черкасах, а 25-го вже виконував перше завдання. В кінці березня захисник перевівся у лави ЗСУ і відбув на східну лінію оборони.

Олександр поділився з журналісткою Суспільне Черкаси своїми відчуттями щодо трансформації страху, обстрілів, переоцінки цінностей та повернення до Черкас й до вистав.

Культурний десант на чолі з Колею Сєргою в межах проєкту РАЗОМ організував вуличний концерт на пішохідній Михайлівській у Житомирі та розпочав збір гуманітарної допомоги для жителів деокуповного Куп’янська. За словами Колі Сєрги, ідея створити такий рух виникла під час роботи на деокупованих територіях з людьми, які втратили все і зараз мають потреби в елементарному. Про проєкт, свою службу в ЗСУ та перехід на українську мову артист розповів в інтерв’ю журналістці Суспільне Житомир.

«Зараз ми хочемо “деокупувати” жителів: є такі, хто вагається, є ті, хто "пішов" від нас, але ми всіх повернемо, потрібний час, праця і любов, — переконаний артист. — В той час, коли в Україні була революція у 2014-му, я був десь в Азії. Читав про те, що відбувається, в ЗМІ. Я був ніби поза межами — “хай собі відбувається, а я собі далі живу своє життя”. Окрім мене, так думали багато людей, і те, що маємо зараз — це провина нас, тих людей, які тоді не зрозуміли всього».

З 24 лютого притулок для матерів з дітьми у Чернівцях перетворився на шелтер, який приймає тих, хто постраждав від війни. Також до центру евакуювались три дитячі будинки зі східних областей України. Територія шелтера за рік збільшилась вдвічі, також перебудували центр з урахуванням військової загрози — про деталі будівництва журналістці Суспільне Чернівці розповіла керівниця благодійної організації «Я Майбутнє України» Марта Левченко.

Близько трьох тисяч людей повернулися у звільнений Ізюм після деокупації Харківської області у вересні. Міська влада застерігає людей і навпаки — пропонує евакуацію напередодні морозів. Зима буде важкою — визнає Максим Стрельник, начальник управління міської ради. За його даними, нині в Ізюмі лишається близько половини його мешканців. Про настрої людей, про відновлення базових сервісів і про злочини окупантів — дивіться в інтерв’ю Максима Стрельника для Суспільне Харків.

Російська армія з перших днів повномасштабного вторгнення атакувала територію Миколаївщини. Як російське вторгнення змінило життя та професійну діяльність, начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім розповів в інтерв’ю Суспільне Миколаїв. 

«Життя змінилося повністю. Воно поділяється зараз повністю на “до” і “після” початку війни. Пам’ять зараз лише про стан війни. Розклад змінився на 24/7, без вихідних. Щодо інтересів – вони не змінились, окрім Перемоги, — зазначає Віталій Кім. — Головне для мене – сім’я та відновлення регіону. Бажань багато. Роботи буде ще більше після нашої Перемоги».

«Світ нас не кидає, а намагається допомогти. Зима буде складна, але ми готуємося до декількох планів. Будемо відбиватися від ворога та будемо з теплом. Ми допомагаємо всій енергетичній системі України», — говорить Віталій Кім.     

Дарка Озерна — біологиня, популяризаторка науки, здорового способу життя. В інтерв’ю Суспільне Житомир вона розповіла, як підготуватися до зими в умовах повномасштабної війни та проблем з енергоносіями. Зокрема, про те, які продукти варто запасати для формування здорового раціону, який запас ліків має бути у кожного та як утеплитися й  зробити своє житло комфортним у разі відсутності опалення.

Заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм взяв участь у форумі «Re: Open Zakarpattia». В інтерв'ю Суспільне Ужгород він розповів про роботу КПП в період війни, електронні черги на кордонах, міжнародні залізничні рейси та відбудову доріг на деокупованих територіях.

Як Європейський Союз підтримує Україну за програмою CBRN: хімічна, біологічна, радіаційна та ядерна загрози? Про це і про  розслідування воєнних злочинів та боротьбу України із дезінформацією ведуча «Суспільне. Спротив» Світлана Стеценко говорила в інтерв'ю із Петером Вагнером  — топпосадовцем Європейського Союзу, очільником служби інструментів зовнішньої політики ЄС. ВІДЕО: 

Читайте також: Олександр Зінченко: «путінська росія до 2030 року може нагадувати швейцарську конфедерацію»

Нагадаємо, Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й радіостанції (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 місцеві телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.

Всеукраїнський проєкт «Суспільне. Спротив» виходить в ефір у будні з 7:00 до 11:00, з 12:00 до 16:00 та з 17:00 до 21:00 одночасно на телеканалі Суспільне Новини та усіх місцевих телеканалах Суспільного*. 

Добірки-дайджести найцікавіших інтерв’ю та матеріалів інформаційного проєкту «Суспільне. Спротив» — щосуботи (з повтором у неділю) з 7:00 до 10:00, з 12:00 до 15:00, з 17:00 до 20:00 на Суспільне Новини та усіх місцевих телеканалах Суспільного*. 

Онлайн «Суспільне. Спротив» можна переглядати ютуб-каналі Суспільне Новини та на сайтах місцевих телеканалів Суспільного Мовлення*.

* На період трансляцій спортивних подій проєкт «Суспільне. Спротив» на місцевих телеканалах виходитиме за зміненим розкладом.