Новини компанії

Вересень 05, 2022

Тренінг із безпеки від Академії Суспільного Мовлення: відгуки учасників й анонс наступного

2-4 вересня у приміщенні Суспільне Львів відбувся тренінг з безпеки для журналістів. Це шосте навчання у Львові, організоване Академією Суспільного Мовлення, де беруть участь команди регіональних філій мовника та журналісти інших медіа. Тренінг відбувся за сприяння Представництва «Фонду Фрідріха Науманна за Свободу» в Україні за підтримки Федеративної Республіки Німеччина. 

Навчали учасників український оглядач, воєнний журналіст Андрій Кузаков і тренер із першої допомоги Василь Кашуба разом з асистентами-інструкторами Курсів першої домедичної допомоги CAB. Як оцінити й зменшити ризики, плануючи поїздку, що знімальній групі робити під час обстрілу та як надавати домедичну допомогу у разі поранення чи травми — ці й інші навички роботи у ворожому середовищі учасники тренінгу відпрацювали в умовах, наближених до реальних, із залученням акторів.

Читайте також: Вижити у ворожому середовищі: регіональна команда долучилася до тренінгу від Академії Суспільного Мовлення

«Відкриттям для мене стало, наскільки швидко оновлюються медицина й алгоритми надання допомоги. З сучасним підходом до навчання більшій кількості людей вдасться опанувати знання, як врятувати людину, яка потрапила в надзвичайну ситуацію. 

Я навчився користуватися турнікетом і різними сучасними видами бинтів. Завдяки цим засобам можна швидко зупинити кровотечу і вберегти рану від зараження. Попрактикувався також у роботі з дефібрилятором і зрозумів, наскільки це важливо, щоб їх було якомога більше. Загалом радий, що ми всі, працівники медіа, мали можливість отримати навички з надання домедичної допомоги. Але щиро сподіваюсь, що ці знання нам не знадобляться на практиці», — каже ведучий вечірнього інформаційного міжрегіонального проєкту Суспільного «Суспільне. Спротив» Олександр Єльцов.

«Тренінг був корисний, оскільки отримані знання з надання першої домедичної допомоги дуже зараз необхідні: зі знімальною групою виїжджаємо на території, де ведуться бойові дії й потенційно можуть бути травми. Дуже добре, що кожне теоретичне пояснення одразу закріплювалося безпосередньо практикою, де все можна було спробувати», — каже Маргарита Галич, редакторка Суспільне Запоріжжя.

Читайте також: Академія Суспільного Мовлення запрошує одеських журналістів на тренінг із безпеки та роботи у ворожому середовищі

Наступний тренінг з безпеки відбудеться 9-11 вересня в Одесі для журналістів місцевих редакцій інших ЗМІ*. Дедлайн для подання заявок на участь — до 18:00 5 вересня.

«Великий інтерес медійної спільноти до тренінгів з безпеки зумовлений потребою висвітлювати війну. Журналісти вирушають на місце надзвичайної події виконувати свою роботу — інформувати, а також працюють у регіонах, близьких до лінії фронту. На жаль, бойові дії все ще розгортаються у чималій частині нашої країни, а кожне місто чи село, навіть в тилу, може потрапити під обстріл ракетами. Тож за підтримки партнерів Суспільного ми організовуємо низку тематичних тренінгів, і плануємо робити це надалі, аби якомога більше журналістів уміли надати першу допомогу собі та колезі, знали алгоритм роботи у ворожому середовищі», — розповіла Ярослава Камінська, кураторка навчальних програм Академії Суспільного Мовлення.

Загалом, команда Суспільного Мовлення у регіонах від початку повномасштабного вторгнення перебуває на передовій інформаційного фронту. Знімальні групи працюють у ворожому середовищі щодня, розповідаючи усій країні про злочини російської армії. Тому мовник ще з кінця 2021 року заохочує працівників проходити навчання з безпеки та домедичної допомоги й організовує відповідні тренінги. 

Нагадаємо, Академія Суспільного Мовлення — навчальний центр, який реалізує програми за участі тренерів європейських медіашкіл та міжнародних організацій, таких як Deutsche Welle Akademie, BBC Media Action, CFI, IREX, UN Women, Council of Europe Office in Ukraine, а також українських медіатренерів. 

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.

* Журналістів Суспільного відбирають за погодженням з генеральним продюсером новин відповідно до запиту філії.