Новини компанії

Липень 01, 2022

Невідома історія Варвари Ханенко: дивіться п'яту серію «Спадку Терещенків»

Музей Ханенків добре відомий аудиторії в Україні та за кордоном, але скільки з нас знає, чим пожертвувала Варвара Ханенко, чиє дівоче прізвище — Терещенко, задля збереження мистецького спадку родини?

1 липня о 22:00 на телеканалі Суспільне Культура відбудеться прем'єра п’ятої серії документального серіалу «Спадок Терещенків». Наступні серії — щобудня о 22:00 до 6 липня (повторний показ з 7 до 15 липня). Серіал також  доступний для користувачів на ютуб-каналі Суспільне Культура.

У п’ятій серії докладно розкривається, як Терещенки зібрали неоціненну колекцію мистецтва, через яку Варвара Ханенко залишилася в окупованому Києві. 

Читайте також: «Це наш невивчений урок історії»: у Києві презентували серіал «Спадок Терещенків» на благодійному передпоказі

Варвара і її чоловік Богдан були останніми власниками колекції, що її почав збирати ще Федір Терещенко у 80-90-х роках 19 сторіччя. Богдан Ханенко заповідав передати колекцію у власність міста Києва за однієї лише умови: назвати музей їхнім прізвищем, Ханенко. Заради виконання останньої волі чоловіка Варвара пожертвувала своїм життям. 

Про те, як створювалася видатна колекція і як вона допікала спочатку конкурентам на кшталт Третьякова, а потім була знищена варварами-революціонерами, і розповідається у 5 серії. 

Зазначимо, що сучасний нащадок Терещенків Мішель упевнений, що радянська влада довела Варвару Ханенко до самогубства, про це він напередодні прем'єри документального серіалу розповів в інтерв'ю Українському Радіо: 

«У квітні 1922 року була відповідь, що Варвара ніколи не вийде з дому живою. І вона померла 7 травня 1922 року, за кілька днів після цієї відповіді. Їй на той момент було лише 70 років і вона не була хвора. З цього я роблю висновок, що вона вчинила самогубство. Але люди цього не знали, знають лише красиву історію, що вона була колекціонеркою», — зазначив Мішель.

Нагадаємо, документальний серіал «Спадок Терещенків» про чотири покоління української династії, які були викреслені з пам'яті народу за радянської влади, зняли на замовлення телеканалу Суспільне Культура.