Новини компанії

Червень 30, 2022

Ікарові крила: дивіться як створювалися найперші літаки у серіалі «Спадок Терещенків»

Чи уявляєте ви собі першого авіатора, який випробовує саморобний літак на українському полі? Це не легенда про Ікара, а частина реальної біографії людини з династії Терещенків.

30 червня о 22:00 на телеканалі Суспільне Культура відбудеться прем'єра четвертої серії документального серіалу «Спадок Терещенків». Наступні серії — щобудня о 22:00 до 6 липня (повторний показ з 7 до 15 липня). Серіал також  доступний для користувачів на ютуб-каналі Суспільне Культура

У четвертій серії розповідається про 22-річного Федора Терещенка, нащадка цукрозаводчиків, який раптом захопився авіабудуванням. 

Читайте також: Таємний скарб на Сумщині: прем'єра серіалу «Спадок Терещенків»

Довкола теми авіабудування на той час в російській імперії панував справжній хайп: хто ж першим підніме в повітря літак? Довгоочікувана подія сталася на теренах України. 

1910 року професор Київського політеху Олександр Кудашев пролетів кількадесят метрів на літаку-біплані власної конструкції. Захоплення авіацією зростало. Організовувались Міжнародні авіаційні тижні, які збирали десятки тисяч відвідувачів. Встановлювали рекорди. Авіація була буквально у всіх на устах. І це не могло не вплинути на світогляд юного Федора Терещенка. 

Читайте також: Солодка інфраструктура: дивіться третю серію «Спадок Терещенків» про цукровий бізнес династії

Терещенки думали, що Федір буде інженером для цукрової промисловості, але навчання в Політехніці дало змогу подивитися ширше на проблеми тогочасної інженерії й свої мрії про небо втілити у намагання побудувати власний літальний апарат.

У січні 1910 року газета «Киянин» розмістила кілька рядків інформації про студента Київського політехнічного інституту. Він зробив презентацію в Москві про особливості конструкції власного аероплана. Репортер зазначав, що виступ викликав інтерес фахівців і жваво обговорювався. Цим студентом був Федір Федорович Терещенко, внук глухівського цукрозаводчика Артемія. 

Нагадаємо, документальний серіал «Спадок Терещенків» про чотири покоління української династії, які були викреслені з пам'яті народу за радянської влади, зняли на замовлення телеканалу Суспільне Культура.