Новини компанії

Червень 24, 2022

Микола Чернотицький: «Росія може бомбити наші вежі, глушити супутники, ламати сайти, та їм ніколи не забрати свободу слова»

23 червня у Києві в парку імені Тараса Шевченка відкрилася фотовиставка «The War Is Not Over Yet» («Війна ще не закінчилася»), покликана розповісти про роботу журналістів та журналісток, завдяки яким світ знає про війну, яку розвʼязала росія проти України. 

Читайте також: Суспільне Спорт фіксує зруйновані спортивні споруди у спеціальному циклі матеріалів

На фотовиставці представлені історії журналістів, які, залишаючись вірними професії, з початку повномасштабної російської агресії були поранені, опинялися під обстрілами, у полоні, зазнавали переслідувань чи загинули. За даними Інституту масової інформації, нині відомо про 33 загиблих українських та закордонних журналістів, ще щонайменше 13 журналістів були поранені й щонайменше 15 зникли безвісти.

У заході разом з іншими керівниками медіа також взяв участь голова правління Суспільного Мовлення Микола Чернотицький. За його словами, окрім інформаційного фронту 84 співробітники Суспільного зараз боронять Україну зі зброєю в руках. 

«Для нас як суспільного мовника, місія якого починається зі слів “захищати свободи в Україні”, з 24 лютого постав неймовірний виклик. 84 працівники Суспільного зараз боронять Україну зі зброєю в руках. Продовжують працювати наші журналісти й на телебаченні, радіо та діджиталі. І в тих містах, які були захоплені чи постійно бомбардувалися, як, наприклад, Харків, Суми чи Чернігів, — вони стали інколи єдиним джерелом інформації та довіри громадян. Росія може бомбити наші вежі, глушити супутники, ламати сайти, та їм ніколи не забрати свободу слова. Перемога — за Україною та правдою!» — зазначив Микола Чернотицький.

Виставка як вияв солідарності з українськими медійниками та медійницями, які борються за правду, ризикуючи власним життям, триватиме до 6 липня

Організатори події — Український ПЕН, Інститут масової інформації, Центр прав людини ZMINA, Національний музей Революції Гідності, Львівський Медіафорум, Премія імені Георгія Ґонґадзе за сприяння Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації та Київського міського центру народної творчості та культурологічних досліджень.

Нагадаємо, Суспільне Мовлення продовжує цілодобовий інформаційний марафон «Єдині новини #UAразом», що транслюється на телеканалі Перший.

Інформаційний марафон Суспільного продовжується одночасно на:

З 17 березня в ефірі усіх регіональних телеканалів Суспільного виходить міжрегіональний телемарафон «Суспільне. Спротив» — щобудня увечері команда регіонального мовлення готує 8 годин прямого ефіру, новини без маніпуляцій і за стандартами журналістики, включення з усіх регіонів України, практичні рекомендації, як виживати та жити під час війни. Онлайн регіональні телеканали Суспільного можна переглядати на сайтах філій. Щодня по буднях на регіональних каналах о 21:00 виходять національні новини у прямому ефірі.

Також з 15 квітня OTT-платформи oll.tv та MEGOGO.NET почали показувати Перший, Суспільне Культура та Суспільне Львів в HD-якості.

Фото — Юлія Лихенко