Новини компанії

Червень 21, 2022

Ангеліна Карякіна: «Доки світ обговорює фінансові моделі, для української журналістики стоїть питання фізичного виживання»

Генеральна продюсерка інформаційного мовлення Суспільного Ангеліна Карякіна стала спікеркою на щорічному DW Global Media Forum, який проходить 20-21 червня у німецькому Бонні. Під час дискусії-відкриття форуму, що стосувалася журналістики у воєнний час, Ангеліна Карякіна розповіла про умови роботи українських журналістів, основні ризики, а також висвітлення подій в Україні світовими ЗМІ.

Читайте також: Суспільне представляє: телемарафон на підтримку України «Embrace Ukraine»

Вона звернула увагу насамперед на питання базової безпеки та умов роботи, а також медійної інфраструктури, яка зазнає атак з боку росії, — а це і про телевізійні вежі, і сайти, і місця роботи.   

«Доки світ говорить про фінансові моделі, роботу з аудиторією та соцмережі, для українців і українських журналістів постало питання фізичного виживання під час війни. Воно стосується таких простих речей як наявність підвалів, генераторів, палива, води, не кажучи вже про засоби особистого захисту. Особливо складна ситуація на окупованих територіях, де на журналістів фактично полюють, — зазначила Ангеліна Карякіна. — Та попри трагічні й страшні обставини, в яких ми живемо і працюємо, ми не хочемо, аби нас вважали жертвами. Журналістика надає сили, дає розуміння того, наскільки важливі свідчення, які ми фіксуємо, і для чого ми працюємо. А все для того, щоб розказати їх світові, щоб більше ніколи це не повторювалося».

У ході розмови також обговорили роль міжнародних ЗМІ в інформаційній боротьбі з російським агресором. Водночас Ангеліна Карякіна зауважила, що світові медіа мають говорити не лише про сьогоднішню війну, а й про українське громадянське суспільство та причини такого героїчного спротиву.

«По-перше, вона не почалася 24 лютого, вона триває 8 років, пригнічення України росією триває століттями. Великі міжнародні ЗМІ десятками років висвітлювали Україну з офісів у Москві. Зараз це змінюється у трагічних обставинах, але для розуміння ситуації необхідно працювати в полі, бачити й говорити з живими людьми. Без контексту неможливо зрозуміти природу цієї війни та її наслідки для всього світу», — наголосила генпродюсерка інформаційного мовлення Суспільного.

Вона також звернула увагу міжнародних колег на те, що Україна, попри війну, продовжує працювати на всіх рівнях — від потужних фабрик до роботи вчителів та медиків, що також варте уваги світових медіа.

«Ми розуміємо, що війна в певному сенсі приваблює ЗМІ, як би це не звучало цинічно, але Україна — це не лише війна. Дуже важливо говорити й показувати те, як Україна продовжує працювати під час війни, як працюють фабрики, як виходять на роботу вчителі, лікарі. Як працює українська демократія, регіони, як взаємодіють спільноти, громадянське суспільство і влада. Це все неймовірно цікаві історії — персональні та колективні», — підкреслила вона. 

Також у форумі беруть участь відомі журналісти, редактори та медіаменеджери з усього світу — Бразилії, Мексики, Індії, Африки, Азії, а також німецькі діячі та політики. Відкривала форум лауреатка Нобелівської премії миру Марія Ресса, філіппінська журналістка й авторка. 

Зазначимо, що цьогорічну нагороду Deutsche Welle «За свободу слова» на форумі отримали українські фотографи Євген Малолєтка та Мстислав Чернов за свою роботу в Маріуполі.

Нагадаємо, Суспільне Мовлення продовжує цілодобовий інформаційний марафон «Єдині новини #UAразом», що транслюється на телеканалі Перший.

Інформаційний марафон Суспільного продовжується одночасно на:

З 17 березня в ефірі усіх регіональних телеканалів Суспільного виходить міжрегіональний телемарафон «Суспільне. Спротив» — щобудня увечері команда регіонального мовлення готує 8 годин прямого ефіру, новини без маніпуляцій і за стандартами журналістики, включення з усіх регіонів України, практичні рекомендації, як виживати та жити під час війни. Онлайн регіональні телеканали Суспільного можна переглядати на сайтах філій. Щодня по буднях на регіональних каналах о 21:00 виходять національні новини у прямому ефірі.

Також з 15 квітня OTT-платформи oll.tv та MEGOGO.NET почали показувати Перший, Суспільне Культура та Суспільне Львів в HD-якості.