Новини компанії

Лютий 16, 2022

Уміти критично мислити — на «Ранку на Суспільному» говорили про необхідні навички сучасної людини

В ефірі міжрегіонального шоу «Ранок на Суспільному» ведучі Світлана Стеценко та Віктор Дяченко разом із соціологинею Вікторією Бриндзою, авторкою онлайн-курсу «Критичне мислення в українському контексті», що реалізується у межах всеукраїнського проєкту Суспільного та ІЛУ УКУ, обговорили навички, якими варто володіти в умовах інформаційного суспільства.

Читайте також: Суспільне та ІЛУ УКУ оголосили набір на курс про критичне мислення для громадського сектора

«Насамперед критичне мислення — це ставити питання до своїх переконань, намагатися розібратися, чому я так думаю та що на мене може впливати. На нас впливає настільки багато речей, що ми не завжди про це знаємо й усвідомлюємо. Вони відбуваються поза нашою фіксацією: це і біологічні впливи, і гени, і ситуація навколо, — зазначила Вікторія Бриндза під час ефіру. — І на практичному курсі “Критичне мислення в українському контексті” ми вчимося безпечно сперечатися, самостійно думати й аргументувати. Я намагаюся допомогти учасникам відчути впевненість у тому, що це їхня думка і вони мають на неї право. Але вони мають пояснити цю думку, в цьому і є особливість критичного мислення. Бо уміння пояснювати не закладено в нас у звичку, а цей курс — гарна практика».

З цією метою у грудні 2021 року Суспільне й Інститут лідерства та управління УКУ запустили практичний курс із розвитку навичок критичного мислення для представників інформаційної, освітньої та громадської сфер — критично важливих для розвитку демократії. Авторкою курсу є Вікторія Бриндза. 

Нині стартував набір на 8-тижневий курс критичного мислення для представників громадського сектору. Для участі необхідно зареєструватися за посиланням до 25 лютого 2022 року

Дізнатися більше про критичне мислення та практичний курс можливо за посиланням, а також сьогодні, 16 лютого, о 13:30 в ефірі Українського радіо.

Авторка курсу Вікторія Бриндза — дослідниця, соціологиня, вісім років працювала з дослідженнями цінностей на пострадянському просторі, здобула диплом магістра соціології і політичної науки в Німеччині, здобула ступінь в галузі освітньої науки в Австралії. З 2011 року викладає авторський курс із критичного мислення в Українському католицькому університеті.

Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.

Інститут лідерства та управління (ІЛУ) є структурним підрозділом Українського католицького університету. З 2010 року ІЛУ зміцнює громадянське суспільство шляхом навчання та розвитку лідерів і лідерок громадського сектору та їхніх команд. 

* Курс «Критичне мислення в українському контексті» втілюється за фінансової підтримки Європейської комісії та Міжнародного фонду «Відродження» в межах грантового компонента проєкту «EU4USociety».