Новини компанії

Листопад 01, 2021

Суспільне залучило мовників Грузії та Албанії до проєкту «Втрата»

Суспільний мовник вперше долучився до міжнародного пітчингу програм від Європейської мовної спілки (ЄМС) для підтримки контенту й отримав фінансування для реалізації міжнародного проєкту «Втрата» разом із суспільними мовниками Грузії та Албанії.

Читайте також: Другий сезон фольклорного шоу «Країна пісень» — скоро на UA: ПЕРШИЙ

Суспільний мовник та ЄМС у вересні уклали договір про виділення фінансування на розробку проєкту «Втрата» та виробництво пілотної серії.

«Перемога в такому міжнародному пітчингу свідчить про креативний потенціал мовника та його зрілість, крім того, дає змогу заявити про себе як про повноцінного європейського мовника, здатного генерувати відповідні проєкти», — розповідає заступниця директора департаменту закордонного співробітництва Суспільного мовника Тетяна Сірук.

Документальний проєкт «Втрата» — це п'ять історій адаптації людей до нових реалій життя після втрати одного з основних органів чуття: слух, зір, нюх, дотик, смак. Кожен з героїв подолав свій біль, пройшов через нелегкі випробування долі, досяг успіху та став прикладом для інших. Автором ідеї проєкту є виконавчий продюсер творчого об'єднання розважального мовлення UA: ПЕРШИЙ Станіслав Мєдвєдєв.

«У кожного з нас бувають у житті ситуації, коли хочеться опустити руки й ми думаємо, що здатись — єдиний вихід. Можливо, хтось переживає ці відчуття поруч із вами просто зараз. Завдання нашого проєкту — розповісти історію, яка надихає та мотивує, щоб глядач після перегляду замислився: якщо ця людина пережила втрату і змогла віднайти себе, то я теж зможу це зробити. Це проєкт, який має дати надію», — розповідає автор ідеї Станіслав Мєдвєдєв

За умовами участі в пітчингу від ЄМС, Суспільному мовнику необхідно було знайти кількох партнерів, які б підтримали ідею створення відповідного проєкту, а також презентувати й захистити ідею проєкту перед досвідченими представниками всесвітньо відомих мовників, які працюють у жанрі документалістики. Ідея проєкту мала відповідати таким вимогам, як амбіційність та самобутність, міжнародне спрямування проблематики, фокус на цінностях суспільного мовлення та загальнолюдських цінностях і проблемах, які можуть знайти відгук у глядача будь-якої країни. 

Зазначимо, у 2021 році Суспільний мовник успішно реалізував документальний проєкт «Колапс: як українці зруйнували імперію зла» спільно із зовнішнім партнером Esse Production House.