Новини компанії

Квітень 30, 2021

Відбулася дискусія про впровадження стратегії розвитку Суспільного мовлення в Україні

У п’ятницю, 30 квітня, відбулась експертна онлайн-дискусія «Ефективні шляхи впровадження стратегії розвитку Суспільного мовлення в Україні» за участю членів Наглядової ради, правління Суспільного, журналістів, представників медійних організацій та інших запрошених.

Подія проводиться фундацією «Суспільність» за сприяння «Інтерньюз-України», «Детектора медіа» та Незалежної медійної ради.

Читайте також: Микола Чернотицький став головою правління Суспільного мовника

Під час виступу голова Наглядової ради Суспільного Світлана Остапа розповіла про нюанси проведення прозорих виборів голови правління, реалізацію стратегії, яку ухвалила Наглядова рада — вона чинна до кінця 2022 року — й очікування від Суспільного. 

«Зовні Суспільного очікують в основному чогось тільки від одного каналу UA: ПЕРШИЙ — високих рейтингів, нового власного контенту. Забуваючи, що це дуже велика компанія, і не можна всі сили кинути тільки на один канал. Бо в нас є й канали радіо, і творчі колективи, і Будинок звукозапису, у нас є філії в кожній області тощо, — зауважила Світлана Остапа. — Що мені сподобалося у програмі Миколи Чернотицького — це концепція регіонального мовлення. Він запропонував оновити  й розширити цю концепцію. Уточню, що окремі представники нинішньої влади вимагали у попередні роки взагалі закрити філії».

Новообраний голова правління Суспільного мовлення Микола Чернотицький розповів, що розвиватиме роботу з новими аудиторіями, посилюватиме напрям діджиталу й робитиме системні речі для виробництва якісного контенту. Також відповів на питання, наскільки швидко можна почати реалізовувати його програму розвитку АТ «НСТУ»

«Наразі певні кроки вже зроблені. Напрацьований пакет законодавчих змін щодо можливості співпраці з великими копродакшенами на різних умовах, бо наразі такої опції в компанії немає. Щодо фінансування: компанія за 4 роки пройшла жорстку історію з оптимізацією, зменшенням ресурсів. Тепер, якщо ми хочемо говорити про розвиток, — то це відповідне фінансування. 

У нас є затверджена Наглядовою радою стратегія до 2022 року, є річні плани, ми рухаємося за ними. І, власне, моя програма — це логічне продовження того, що робиться зараз, але у тривалішій перспективі».

Читайте також: Для розробки та запуску власної ОТТ-платформи Суспільному необхідна підтримка — Світлана Остапа

Голова правління Суспільного у 2017–2021 роках Зураб Аласанія акцентував на прозорості виборів голови правління Наглядовою радою, висловив сподівання на збільшення довіри між органами управління компанією задля поліпшення роботи та розповів, чому вирішив не балотуватися вдруге на посаду голови Суспільного. 

«Це я вирішив досить давно, прекрасно знаючи нову команду. Це люди, які знають, що вони роблять, працюючи тут. Вони мають трохи інший спосіб мислення — для мене незвичний — це стосується й ОТТ-, і VOD-платформ, і нових способів мислення й донесення інформації, і дистрибуції продукту. Це стосується у тому числі й поглиблення, як уже зазначала Світлана (Світлана Остапа — прим. ред.) про ОТГ й експериментальні речі, які є небезпечними, — це теж може не бути успішним, але вони на це йдуть, вони про це думають. 

І саме це привело мене до ідеї про те, що маю відійти й віддати, навіть не балотуватись на другий термін. Можливо, експериментальним шляхом, але ця команда є прогресом і розвитком. І я дуже щасливий, що саме це підтримала Наглядова рада. Це правда, Суспільне має розвиватись», — зауважив Зураб Аласанія

Переглядайте повну версію онлайн-дискусії за посиланням.