Новини компанії

Квітень 30, 2021

Суспільне долучилося до акції «Великдень для Героїв»

Ведучий ранкового міжрегіонального шоу «Ранок на Суспільному» Віктор Дяченко взяв участь у всеукраїнській акції «Великдень для Героїв». Її вже п’ятий рік поспіль у період Великодніх свят організовує Національний  музей Революції Гідності.

Мета акції — збирати разом родини Героїв Небесної Сотні, родичів учасників російсько-української війни, військових, волонтерів, відомих громадських, культурних діячів, музейників, народних майстрів і митців аби спільно спекти великодні паски й розписати писанки для захисників-патріотів. 

«Приємно, що ця акція гуртує однодумців навколо питань пам’яті, вдячності й поваги. Це найменше, що ми можемо зробити, — зберегти пам’ять для майбутніх поколінь, — наголошує Віктор Дяченко. — Приємно й те, що кожен учасник, як і я, пригадав своє дитинство, моменти приготування до Великодня. Ми ж усі були малими, обожнювали битися крашанками, визначаючи переможця. Ці спогади гріють душу, є фундаментом для кожного», — з приємністю згадує ведучий. 

Цього року пекли паски та малювали писанки відомий учасник Революції Гідності та російсько-української війни Віталій Марків, доброволець батальйону «Айдар», начальник відділу у м. Києві Міністерства ветеранів України  Володимир Примаченко, етнографиня, кураторка проєкту «Великдень для Героїв» Галина Олійник, генеральний директор Національного музею Революції Гідності Ігор Пошивайло, фольклористка, старша наукова співробітниця НЦНК «Музей Івана Гончара» Марія Пошивайло, народна майстриня, писанкарка Ольга Сахно.

Організатори наголошують, що вкрай важливо робити свято, бодай і невелике,  не лише для тих, хто поряд, а й для тих, кого вже немає з нами.

«Ми приносимо ці великодні дари до місця пам’яті, аби у це величне свято наші герої не залишалися забутими. Ця, вже осучаснена, традиція поєднує дві важливі речі. Перша — ствердження нашої національної ідентичності, самобутньої культурної спадщини й народних традицій. Друга — формування нашої сучасної героїки й актуалізація її для українського суспільства. Тож зберігаємо цю пам’ять живою, наголошуємо на чині загиблих, вшановуємо наших захисників-воїнів і промовляємо, як наші звитяжні пращури, “Христос Воскрес! Воскресне й Україна!” із думкою, що наші герої завжди з нами», — каже Ігор Пошивайло

Виготовлені гуртом паски та писанки традиційно покладуть на алеї Героїв Небесної Сотні, на Михайлівській площі біля меморіалу загиблим українським воїнам, а також передадуть до 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців та бійцям, які у Великодні свята перебуватимуть на лікуванні у столичному Національному військово-медичному клінічному центрі «Головний військовий клінічний госпіталь».

Через пандемію і карантинні обмеження цьогоріч акцію провели у медійному форматі. Захід був малолюдним, а всі учасники дотримувалися маскового режиму та дистанції.

Фото — Євген Шевченко