Новини компанії

Лютий 26, 2021

Спецефір «Суспільної студії»: протести під Офісом Президента через вирок Стерненку

В суботу, 27 лютого, об 11:30 на суспільних телеканалах UA: ПЕРШИЙ та UA: КРИМ відбудеться тригодинний спецефір, темами якого будуть: запланований на цей день акції протесту під Офісом Президента України в Києві та стан судової системи й необхідність її реформування. Протест спричинений ув'язненням Сергія Стерненка, яке організатори заходу вважають незаконним і вимагатимуть від президента Зеленського звільнити «всіх політв’язнів» та розпочати справжню судову реформу. Ефір триватиме до 14:30.

Читайте також: Ефективне реформування Суспільного: виклики та загрози

У «Суспільній студії» працюватимуть ведучі Ігор Шавро та Анатолій Єрема, які разом з гостями обговорять ситуацію, що склалася навколо кримінального переслідування активіста й колишнього очільника одеського «Правого сектора» Сергія Стерненка та нинішнього стану системи судочинства в Україні. 

Під час спецефіру гості та ведучі «Суспільної студії» спробують знайти відповідь на питання за яких умов можливі ефективні зміни в судовій системі України. Також пригадають подібні резонансні рішення українських судів та розповідатимуть, як засуджені добиваються справедливих рішень у міжнародних судових інстанціях. 

В обговоренні візьмуть участь: юристка Центру протидії корупції Олена Щербан, колишній генпрокурор Руслан Рябошапка, політолог Євген Магда, які говоритимуть про те, чому попередні спроби судової реформи не забезпечили належний рівень довіри громадян до українських судів. Також говоритимуть про суть обвинувального вироку проти Сергія Стерненка та перспективи цієї справи, в тому числі для розгляду її в Європейському суді з прав людини.   

Інвестиційний банкір Сергій Фурса розповість про вплив реформування судової системи України на економічні процеси та інвестиційну привабливість країни.

До обговорення також приєднаються народний депутат фракції «Голос» Ярослав Юрчишин, народний депутат фракції «Європейська солідарність» Олексій Гончаренко та юрист, народний депутат фракції «Слуга народу» Федір Веніславський. Вони представлять позицію частини депутатського корпусу та озвучать позицію щодо ініціативи про відставку Генпрокурора Ірини Венедіктової. 

Під час ефіру буде пряма трансляція з-під Офісу Президента, де працюватиме ведуча «Суспільної студії» Дарка Гірна

«Суспільна студія» та «Новини» на UA: ПЕРШИЙ та UA: КРИМ стежитимуть за ситуацією в прямому ефірі. 

Як повідомляли Суспільне Новини, 23 лютого Сергія Стерненка засудили до 7 років ув'язнення та відправили у СІЗО.  

Нагадаємо, що у вівторок, 23 лютого «Суспільна студія» провела спецефір, присвячений судовому вироку Сергієві Стерненку та акціям на підтримку активіста в 13 містах України.