Новини компанії

Січень 06, 2021

Історія Української греко-католицької церкви — на UA: КУЛЬТУРА

У Різдво, 6 і 7 січня, суспільний телеканал UA: КУЛЬТУРА покаже документальні фільми про Українську греко-католицьку церкву. Переглянувши ці фільми, глядачі дізнаються важливі факти з історії церкви та віри у другій половині двадцятого століття.

6 січня

О 23:05 в ефір вийде документальний фільм режисера Валентина Дігтяренка «Ті, що вірні» — історія заборони й легалізації греко-католицької церкви у XX столітті. Після її примусової ліквідації у 1946 році віряни Української греко-католицької церкви протягом 43 років зберігали свою віру у підпіллі. Віра пережила Сталіна, Хрущова і Горбачова, щоб відродитися у 1989 році. Герої стрічки, які здійснили вихід УГКЦ з катакомб, живуть в Україні та Росії, їхні долі тісно переплетені з історією церкви й епохи.

У фільмі вперше показані відеокадри ланцюгового голодування греко-католиків на московському Арбаті у 1989 році. Раніше вважалося, що збереглися лише фотографії цієї події.

Читайте також: Сімейне Різдво — на UA: КУЛЬТУРА

7 січня

О 23:05 йтиме документальний фільм режисерки Олени Мошинської «Блаженніший» про Патріарха Йосипа Сліпого. Стрічка охоплює період його життя і служіння у «вільному світі» — від моменту звільнення з сибірської неволі у 1963 році до його смерті у 1984 році. У фільмі показано три ключові теми у служінні Патріарха: розвиток богословської освіти, відновлення і розвиток східного чернецтва, розбудова патріархату. Під час зйомок було зібрано унікальні відеоматеріали та фотографії, у різних країнах світу записано десятки інтерв’ю очевидців.

Дивіться документальні фільми про історію Української греко-католицької церкви 6 і 7 січня на суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА, а також на сайті каналу та у мобільному застосунку suspilne.tv для iOS та Android.