Новини компанії

Листопад 18, 2020

«Голос громад» на Суспільному: експерти обговорять найгостріші проблеми п’яти регіонів

З 18 листопада розпочинаються дискусійні зустрічі у рамках проєкту «Голос громад». Першим регіоном, де експерти обговорять найважливіші для громад проблеми, стало Запоріжжя. Через обмеження, спричинені світовою пандемією коронавірусу, проєкт пройде в онлайн-форматі — на платформі Zoom.

«Голос громад» — це спільний проєкт UA: Суспільне мовлення й Deutsche Welle Akademie, провідної німецької організації з медіарозвитку. Метою проєкту є визначення сфер суспільного життя регіону, які потребують додаткової уваги філій Суспільного мовника.  До дискусій запрошені активісти різних громадських організацій регіону. За їх участю організатори мають за мету сформувати перелік головних викликів, що постануть перед регіоном у найближчому майбутньому.  

«Суспільний мовник — це той майданчик, де можна зібратися і обговорити важливі для суспільства питання. Ми не залежимо від політиків чи бізнесу, працюємо в інтересах наших громадян. Проєкт «Голос громад» — це можливість для громадських активістів привернути увагу до проблем, з якими вони стикаються, а також дізнатися думку експертів з інших сфер. Наша візія — зробити Україну командою. Зараз ми пропонуємо цій команді об’єднатися на платформі Суспільного мовника», — зазначила генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного Марія Фрей.

Читайте також: 633 кандидати взяли участь у 231 програмі «Виборчий округ. Місцеві» на регіональних телеканалах Суспільного

Пілотними регіонами проєкту «Голос громад» обрано п’ять областей України. Окрім Запоріжжя, для визначення найпроблемніших питань регіону в Zoom-конференції зустрінуться представники громадськості Миколаївщини, Сумщини, Полтавщини та Луганщини. 

«Для Deutsche Welle Akademie надзвичайно важливо, щоб український суспільний мовник розвивався і працював на користь своєї аудиторії не тільки на загальнонаціональному, а й на регіональному рівні. Тому ми радо підтримуємо цю ініціативу НСТУ, спрямовану на краще розуміння потреб глядачів та слухачів у кожному окремому регіоні. Я переконана, що подібний прямий діалог піде на користь усій країні, а технології дозволяють нам спілкуватися навіть попри обмеження цього непростого часу», — розповіла місцева координаторка проєкту DW Akademie Ірина Логвиненко.

Учасники обговорень будуть визначати найгостріші проблеми регіону в таких напрямках, як інфраструктурний розвиток, економіка, навколишнє середовище, охорона здоров’я, безпека тощо. 

Під час зустрічі буде визначено матрицю проблем регіону й деталізовано два найактуальніших виклики. Результати проєкту оформлять у каталог, що даватиме журналістам Суспільного всебічне розуміння процесів, які відбуваються в регіоні, а самим спільнотам — можливість консолідувати свої зусилля для розв’язання нагальних питань та стратегічного розвитку.

У кожній області відбудуться три Zoom-конференції, в яких візьмуть участь по 15 запрошених до дискусії експертів із різних галузей суспільного життя. Як повідомила продюсерка Запорізької філії Суспільного мовника Наталія Андреєва, усі 45 запрошених уже підтвердили свою участь в обговоренні. 

«Проєкт "Голос громад", який ми реалізуємо разом із DW Akademie, для нас як для мовника, що цікавиться життям своєї аудиторії, надзвичайно важливий. Ми запрошували експертів, які знаються не лише на проблемах та болючих питаннях Запоріжжя, а й працювали чи реалізовували різноманітні проєкти у найвіддаленіших куточках Запорізької області. На певні проблеми ми як медіа, можливо, звертали недостатньо уваги або не помічали взагалі. Дуже сподіваюся, що цей проєкт відкриє нам такі аспекти й допоможе стати ефективнішими в інформуванні аудиторії, при створенні пізнавальних програм та освітніх проєктів», — сказала Наталія Андреєва

Продюсерка UA: ЗАПОРІЖЖЯ додала, що бачить у проєкті «Голос громад» можливість об’єднання для самої громади. 

«Проєкт "Голос громад" — це потужна можливість для самої громади об’єднатися, і не у форматі фахової дискусії, а у стилі добросусідської бесіди розповісти про своє життя і знайти контакти для подальших проєктів», — вважає Наталія Андреєва

Тимчасова виконувачка обов’язків продюсерки UA: МИКОЛАЇВ Галина Щерба впевнена, що «Голос громад» дасть можливість Суспільному Миколаєва стати на крок ближчим до своєї аудиторії та сприятиме появі нових програм.

«Складно переоцінити значення цього проєкту для Суспільного мовника. До участі ми запросили широке коло представників нашого регіону — людей різного віку, різних професій і сфер діяльності: молодих спеціалістів та керівників підприємств, чиновників і громадських активістів, містян і жителів області. Їм усім є що сказати, поділитися досвідом й окреслити болючі проблеми, на які нам необхідно звернути увагу. Підкреслю, що у проєкті будуть озвучені нагальні проблеми не тільки міста, а й районів», — зазначає Галина Щерба.

Продюсерка UA: ПОЛТАВА Ольга Журавльова переконана, що проєкт «Голос громад» допоможе поглибити й розширити діалог між журналістами та громадським сектором.

«Ми намагаємося зібрати представників усіх верств та найрізноманітніших професій, аби покрити весь спектр життя регіону й дізнатися про ключові проблеми з перших вуст», — говорить Ольга Журавльова.

Тимчасовий виконувач обов’язків продюсера філії UA: ДОНБАС Олександр Марченко відзначив користь проєкту для журналістів Суспільного: 

«Формування інформаційної повістки часто залежить від досвіду журналістів каналу, їхнього бачення ситуації в регіоні. Але через постійне перебування в цьому просторі може, як кажуть, “замилюватися око”. І наші працівники щось можуть пропустити, на щось звернути менше уваги, ніж варто. Спілкування з людьми, які працюють в інших галузях і бачать все дещо інакше, допоможе більш детально дослідити ситуацію та сформувати для себе нові виклики», — сказав Олександр Марченко.

Продюсерка UA: СУМИ Оксана Кириленко зазначила, що очікує від проєкту отримати якомога більше інформації про регіон, щоб у діяльності звернути увагу на ті аспекти, яких, можливо, не помічали, а відтак — бути ефективними у підготовці програм для своєї аудиторії.

«До участі у проєкті "Голос громад" ми, як ЗМІ, запрошуємо тих людей, до яких чи не щодня звертаємося за коментарями й поясненнями з найрізноманітніших питань. Це наша база експертів — фахівців у різних галузях, громадських активістів, дослідників, науковців, журналістів, лідерів думок. Особливість же запланованих онлайн-конференцій полягатиме у тому, що представники різних сфер і напрямів діяльності матимуть змогу поспілкуватися між собою, й у формуванні матриці проблем регіону та визначенні потенційних викликів будуть враховані найрізноманітніші точки зору та бачення ситуації в регіоні», — розповідає продюсерка UA: СУМИ Оксана Кириленко.

Проєкт «Підтримка суспільного мовника України» реалізується за підтримки ЄС та Міністерства закордонних справ Німеччини.

Нагадаємо, до 22 листопада триває відкритий відбір ідей телепроєктів для регіонального мовлення «Створюй із Суспільним».