Новини компанії

Вересень 10, 2020

День українського кіно: «З України до Голлівуду», «Олександр Довженко. Одеський світанок» — на UA: КУЛЬТУРА

Цієї суботи, 12 вересня, до Дня українського кіно суспільний телеканал UA: КУЛЬТУРА покаже документальні фільми, присвячені українській кіноісторії.

Читайте також: Лук’ян Галкін: Для UA: КУЛЬТУРА виробництво документального кіно — пріоритет

О 10:10 відбудеться прем’єра на Суспільному фільму «З України до Голлівуду» — дослідження про внесок українців до кіноісторії майстерні славнозвісних фільмів та неабиякий вплив на розвиток американського мистецтва. Продюсер Петро Борисів, актор Ілля Волох, композитор Вірко Балей та багато інших поділяться своєю історією творення Голлівуду. Повтор дивіться о 19:55.

Одразу після цього об 11:25 вийде документальна стрічка «Райдуга над Каракумами» Валерія Балаяна, у якій відтворено спогади учасників подій Другої світової війни. Фільм розповідає про Київську кіностудію, що евакуюється до Ашгабада — міста, котре надало притулок радянським кінематографістам. Саме там, за тисячі кілометрів від лінії фронту, створюють один із найвідоміших воєнних фільмів в історії кіно — «Райдуга» (1944) режисера Марка Донського.

О 21:10 в ефірі покажуть документальну короткометражку «Олександр Довженко. Одеський світанок» 2014 року про історію становлення кінорежисера та його перші фільми в Одесі. У стрічці використано художній прийом реконструкції — автори спробували відтворити епізоди з життя режисера. Роль молодого Олександра Довженка виконав актор та музикант Сергій Бабкін.

Читайте також: Суспільне розвінчуватиме міфи про Донбас

О 22:00 в ефірі українська психологічна драма «Стрімголов», повнометражний режисерський дебют Марини Степанської. У ній — сучасний Київ і молоді талановиті люди, що шукають своє місце в житті. Обдарований музикант Антон не втримує рівноваги, зривається в пиятику, але випадкова зустріч із Катею змінює ситуацію. Незабаром дівчина має їхати до Берліна разом зі своїм хлопцем Йоганном, та чи поїде тепер, коли зустріч з Антоном так глибоко вплинула на неї? Стрічка отримала нагороди кінофестивалів Франції, Марокко, Румунії та Китаю. Премією «Золота дзиґа» відзначили виконавицю головної ролі актрису Дарію Плахтій, а також композитора й звукорежисера стрічки.

Дивіться на суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА документальні фільми до Дня українського кіно в суботу, 12 вересня, на сайті та в мобільному застосунку suspilne.tv для iOS й Android.