Новини компанії

Квітень 03, 2020

Регіональні телеканали Суспільного й надалі транслюватимуть богослужіння

Телеканали Суспільного в регіонах показуватимуть богослужіння наживо й надалі. Філії в Житомирі та Запоріжжі організовують трансляції з місцевих християнських храмів. Крім того, телеканал UA: КРИМ покаже молитву й звернення мусульман України. 

Інші філії Суспільного транслюватимуть богослужіння з київських храмів. Зокрема, щонеділі телеканали мовника в регіонах показують наживо:

  • 09:30 — недільну святу месу Римсько-католицької церкви в Україні;
  • 10:00 — Божественну літургію у Свято-Михайлівському кафедральному соборі Православної церкви України;
  • 11:30 — літургію Української греко-католицької церкви з Патріаршого собору Воскресіння Христового.

Докладна інформація про богослужіння — на сайтах регіональних філій.

Цієї неділі, 5 квітня, Житомирська філія Суспільного розпочне прямі включення із Семінарійського костелу Святого Йоана з Дуклі в Житомирі. Початок телевізійної трансляції святої меси на телеканалі UA: ЖИТОМИР та на сайті онлайн о 10:30.

«Цього року через карантин служби в храмах різних конфесій відбуваються без вірян. Так само будуть проходити найближчі релігійні свята. У неділю, 5 квітня, римо-католики відзначатимуть Пальмову (Вербну) неділю. Щоб віряни змогли почути молитву й помолитися, Житомирська філія Суспільного спільно із Семінарійським костелом Святого Йоана з Дуклі в Житомирі проводитиме пряму трансляцію годинної святої меси, у якій беруть участь брати-францисканці цієї парафії. Плануємо таку співпрацю з костелом до завершення карантину», — розповіла продюсерка UA: ЖИТОМИР Таміла Бутко.

Крім того, минулого тижня Житомирська філія Суспільного розпочала прямі трансляції богослужінь зі Свято-Михайлівського кафедрального собору Православної церкви України в Житомирі. Божественна літургія цієї неділі розпочнеться о 9:00 та триватиме півтори години. 

У Запоріжжі вірян до спільної молитви дистанційно залучає Запорізька філія Суспільного. Минулого тижня команда UA: ЗАПОРІЖЖЯ транслювала богослужіння з Кафедрального собору Святої Трійці. 

«Я особисто відчула велику відповідальність за те, що ми робимо такі трансляції, бо люди потребують не лише соціального життя, а й релігійної його частини. Одразу після трансляції ми отримали позитивний фідбек від вірян, які дякували за можливість опинитися в церкві, не виходячи з дому. А ще завдяки телебаченню ми трохи підняли завісу церковного таїнства й показали, що відбувається під час літургії у вівтарі, адже вірянам заходити туди не можна. Ми ж поставили камеру й наживо показували, що і як роблять священники», — прокоментувала продюсерка Запорізької філії Суспільного Наталія Андреєва.

Цієї неділі — в ефірі UA: ЗАПОРІЖЖЯ покажуть літургію із Церкви Покрови на острові «Хортиця». Дивіться пряму трансляцію 5 квітня о 09:30

Також щоп'ятниці на телеканалі UA: КРИМ

  • 12:00 — намаз і проповідь, організовані Духовним управлінням мусульман України «Умма»;
  • 16:15 — настанова Духовного управління мусульман Автономної Республіки Крим;
  • 16:45 — п’ятнична проповідь із Київської соборної мечеті «Ар-Рахма», організована Духовним управлінням мусульман України.

Також суспільні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА показуватимуть служіння Церкви євангельських християн-баптистів, Української євангельської церкви, Церкви християн віри євангельської, Церкви адвентистів сьомого дня та спеціальні проповіді й звернення лідерів інших релігійних об’єднань Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій. 

Нагадаємо, команда Суспільного мовника реорганізувала свою роботу у зв’язку із загальнонаціональними обмеженнями через поширення коронавірусної інфекції. В ефірі UA: ПЕРШИЙ та регіональних філій виходить щоденний мультиплатформовий прямоефірний проєкт «На карантині», який уже переглянули 7,4 млн телеглядачів.

Ефірне рішення транслювати богослужіння на платформах Суспільного зумовлене всеукраїнським карантином через поширення COVID-19 та забороною масових зібрань.