Новини компанії

Квітень 02, 2020

Який фантастичний персонаж лякав Марту Любчик? Ексклюзивно для проєкту Суспільного UA: КАЗКИ

Співачка й співзасновниця фолькстудії «Правиця» Марта Любчик розповіла, яких фантастичних персонажів боялася, а які викликали в неї захват. Цим вона ексклюзивно поділилася в тематичному спецпроєкті Суспільного.

Послухати казки у виконанні Марти Любчик можна на UA: КАЗКИ. Знаходьте дитячі історії за назвами «Ріпка», «Круглячок» і «Чабанець».


Читайте також: Чому потрібно читати страшні казки дітям за версією учасниці гурту «ЦеШо»?


  • Кого з казкових персонажів у дитинстві ви любили, а кого боялися?

Моїм фаворитом був Івасик-Телесик, бо зміг утекти від зубатої Зміючки. А боялася я всіляких там відьом.

Марта Любчик із братом знайшли Зміючку

  • Яку суперсилу ви хотіли б мати? Чому?

Усі можливі. Я навіть вірила, що існує світ, де літають змії, діють чарівні палички і якимось дивом коваль кує голос, але супермрія — це мати шапку-невидимку, щоб заходити до магазинів й об’їдатися солодощами.

  • Пригадайте останню казку, яку читали. Для кого?

Тут і пам’ять напружувати не треба, бо я читаю казки щовечора, крім тих днів, коли втомлена, і на допомогу приходять UA: КАЗКИ. Учора читала казку про богатиря «Бух Копитович». Мій малий Тарас був у захваті.

Марта Любчик із братом у Криму

  • Чи потрібно читати сумні або страшні казки дітям?

Так, обов'язково потрібно. Через казки діти пізнають світ. Коли дорослою я читала малюкам казку «Вовк і семеро козенят», то боялася дочитати до кінця й на ходу придумувала інший сюжет. І це був мій дорослий страх, але точно не дитячий. Тепер я вже знаю це на досвіді власних дітей.

  • Чи грали в дитинстві на святах у школі/садочку якогось казкового персонажа?

Я не пам'ятаю, щоб мені колись доводилося грати казкову роль, моя місія на всіх святах була — співати. Хоча з радістю зробила б це навіть тепер.

Нагадаємо, UA: КАЗКИ — дитячий проєкт Суспільного з аудіоказками українською мовою, які озвучують відомі українці. Перелік казок постійно доповнюється. Їх можна слухати як онлайн, так і в застосунку для Android.