Новини компанії

Березень 24, 2020

Чому учасники гурту YUKO хочуть мати однакову суперсилу? Ексклюзивно для проєкту Суспільного UA: КАЗКИ

В учасників гурту YUKO Стаса Корольова та Юлії Юріної не тільки схожі смаки щодо суперсили. Вони розповіли, чи потрібно читати страшні казки дітям та якими персонажами випало бути в дитячому садочку.

Раніше солістка музичного колективу озвучувала казки на UA: КАЗКИ, а нині разом зі співучасником гурту ексклюзивно відповіла на кілька запитань про дитинство й поділилася архівними фото.


Яка казка могла б стати кіберпанк-трилером за версією лідера гурту «Фіолет» — читайте тут.


  • Кого з казкових персонажів у дитинстві ви любили, а кого боялися?

Юлія: Дуже любила русалочку Аріель, асоціювала себе з нею, тому що жила біля моря й любила співати. Боялася дуже чортів, бо вітчим мене ними лякав.

Стас: Мені дуже складно пригадати персонажа з казок, якого б я саме любив. Кого боявся — теж не пам'ятаю! Я взагалі їх читав? Чи вже занадто дорослий і позабував, що за почуття ті казки в мені пробуджували?

  • Яку суперсилу ви хотіли б мати? Чому?

Юлія: Суперсила, яку хотіла б мати — літати й змінювати вбрання за помахом пальця, як «Сабріна — юна відьма» з 90-х.

Стас: Літати! Тому що літати класно! Я це досі іноді роблю уві сні, коли вдається усвідомити себе в процесі. Тому можу впевнено заявити: літати класно!

  • Пригадайте останню казку, яку читали. Для кого?

Юлія: «Країна мумі-тролів» Туве Янссон. Читала для себе, тому що це улюблена дитяча книжка.

Стас: Востаннє я читав уголос оповідання Рея Бредбері. Це я робив для своєї коханої, Насті Весни. Рахується?

 

  • Чи потрібно читати сумні або страшні казки дітям?

Юлія: Читати дітям — дуже корисно. І різну літературу. Як наукову, так і фантастику. Щоб через метафори або міфічних персонажів розповідати на рольових моделях випадки з життя й навчати дитину.

Стас: У дитинстві людина активно навчається й формується. Уся інформація, яку споживає дитина, визначає, ким вона буде. Тому якщо ці казки високого художнього рівня та не травмують юних читачів, то чому б ні?

  • Чи грали в дитинстві на святах у школі/садочку якогось казкового персонажа?

Юлія: Я була білочкою і Червоною Шапочкою. Бабуся сама пошила мені костюм. Потім я виросла й до 23 років працювала аніматоркою, перевдягалася в усіх сучасних казкових і мультяшних персонажок. Тому для мене це побутова історія. Улюблений костюм був Білосніжки.

Стас: Пам'ятаю тільки червоний костюм гусара, який батьки в когось позичили на новорічний бал у дитсадку, та багато-багато дівчат-сніжинок.

Щоб послухати казку у виконанні учасниці гурту YUKO Юлії Юріної — заходьте на UA: КАЗКИ й шукайте дитячі історії за назвами «Кривенька качечка», «Коза-дереза» й «Курочка ряба».

Нагадаємо, UA: КАЗКИ — дитячий проєкт Суспільного з аудіоказками українською мовою, які озвучують відомі українці. Перелік казок постійно доповнюється. Їх можна слухати як онлайн, так і в застосунку для Android.

 

Фото з особистих архівів учасників гурту YUKO