Новини компанії

Лютий 26, 2020

Як потрібно регулювати медіапростір — дискусія на «Форумі реформ»

Найкращий варіант регулювання медіапростору — саморегуляція. Таку думку висловив голова правління UA: Суспільне мовлення Зураб Аласанія під час панельної дискусії в межах «Форуму реформ: на шляху до Вільнюса», який відбувся 25 лютого в Києві.

Темою дискусії була реформа медіапростору та роль держави в цьому процесі.

«До регуляції державою будь-яких медіа я ставлюся погано. Так я ставився все життя, принаймні стільки років, скільки працюю в журналістиці. Останні роки показали, що регулювати треба — увесь світ це теж робить. Найкращим варіантом була б саморегуляція», — зазначив Зураб Аласанія.

За його словами, технології розмили межі журналістики. Нині аудиторія називає блогерів журналістами, а пости у Фейсбуці — статтями.

«Ми маємо ситуацію, коли медіа не використовують за призначенням: ні суспільне, ні приватне. З іншого боку, і медіа не завжди виконують свою функцію, чим нині виправдовують законопроєкт про дезінформацію», — узагальнив модератор дискусії журналіст і телеведучий Роман Вінтонів.

Про те, що у взаєминах медіа з державою є проблеми, говорила голова ГО «Детектор медіа» Наталія Лігачова.

«Перш ніж відповідати на запитання, чи можливе державне регулювання та якою мірою, потрібно відповісти на запитання — а в ім’я чого», — зазначила медіаекспертка.

За її словами, має значення чинник економічних та політичних інтересів. Але ще одна проблема — зверхність у ставленні влади до суспільства. Наразі, на думку Наталії Лігачової, комунікація відбувається «зверху вниз».

«Влада вирішила, що вона настільки сильна й розумна, що їй не потрібні ні громадянське суспільство, ні експертна спільнота, ні інтелектуальна еліта. А вийшло, що це так не працює», — зазначила голова ГО «Детектор медіа».

«Влада є влада. Уся історія свідчить про те, що будь-яка влада хоче стати абсолютною. Але з нашого (медіа — прим. ред.) боку має бути готовність до того, що влада до цього прагнутиме. Діалог — лише один з інструментів, як ми маємо реагувати. Найважливіший інструмент — це наше самоврядування. Ми самі себе не врятуємо — ніхто не врятує», — пояснив голова правління UA: Суспільне мовлення Зураб Аласанія.

Нагадаємо, під час «Форуму реформ» працювала виїзна студія першого каналу Суспільного радіо UA: Українське радіо. Протягом дня відбувалися прямі включення з події. У студії працював ведучий Роман Коляда.

 

Фотографувала Анастасія Мантач