Новини компанії

Лютий 13, 2020

«Ми проголосимо вільний Крим, якщо від нас відмовиться Україна», — замголови Меджлісу

Підписання між Україною і Росією угоди про подання води до окупованого Криму стане визнанням російської юрисдикції над півостровом. У цьому випадку кримськотатарський народ змушений буде проголосити «вільний Крим».

Про це в ефірі «Теми дня» на UA: КРИМ заявив Різа Шевкієв, довірена особа лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва.

«Уся світова спільнота напружується, втрачає великі фінансові ресурси через санкції, які вони наклали на Росію. Це шкодить і їм. І раптом Україна дає воду. Або продає воду. Або розмінює на щось. Це недопустимо. Ми просто зізнаємося перед усім світом, що Україна погоджується з переходом Криму до складу Росії. Ми ніколи не погодимося бути в складі Росії. Якщо Україна, якісь політичні сили ухвалять такі рішення, то я не знаю. Ми стратегію (розвитку кримськотатарського народу — прим. ред.) будемо переглядати. Якщо від нас відмовиться Україна, ми не підемо до Росії. Тоді ми будемо проголошувати вільний Крим», — сказав Різа Шевкієв.

Різа Шевкієв є членом Меджлісу кримськотатарського народу, генеральним директором БО «Фонд «Крим», довіреною особою лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва.

Як відомо:

  • Голова парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія в ефірі «Прямого» назвав допустимим компромісом подання води до окупованого Криму в обмін на виведення російських військ із Донбасу.
  • Лідер Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що це означає здати Росії пів мільйона кримських татар й українців.
  • Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак сказав, що не обговорював питання постачання води до Криму із заступником голови адміністрації президента РФ Дмитром Козаком.