Протокол засідання Наглядової ради АТ «НСТУ» №52

Лютий 16, 2021

Протокол № 52
засідання Наглядової ради АТ «НСТУ»

16 лютого 2021 року                                                                                                                                         м. Київ, вул. Хрещатик, 26
16:00

Присутні:
1. Павліченко Олександр Миколайович, заступник голови Наглядової ради;
2. Ананьєв Дмитро Юрійович, член Наглядової ради;
3. Батенко Катерина Миколаївна, член Наглядової ради;
4. Березовська Людмила Володимирівна, член Наглядової ради;
5. Бобиренко Віктор Анатолійович, член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
6. Гарач Наталія Ростиславівна, член Наглядової ради;
7. Глібовицький Євген Мирославович, член Наглядової ради;
8. Козак Вячеслав Вячеславович, член Наглядової ради;
9. Кречетов Максим Геннадійович, член Наглядової ради;
10. Малазонія Лаврентій Теймуразович, член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
11. Міський Вадим Васильович, член Наглядової ради;
12. Остапа Світлана Віталіївна, член Наглядової ради;
13. Романюк Оксана Миколаївна, член Наглядової ради;
14. Титиш Галина Йосифівна, член Наглядової ради;
15. Харченко Олексій Сергійович, член Наглядової ради.

Запрошені: Зураб Аласанія, голова правління АТ «НСТУ»; Микола Чернотицький, член правління АТ «НСТУ»; Інна Гребенюк, член правління АТ «НСТУ»; Дмитро Хоркін, член правління АТ «НСТУ»; Ярослав Лодигін, член правління АТ «НСТУ»; Микола Дроздовський, корпоративний секретар АТ «НСТУ»; Олександр Пальніков, голова Ревізійної комісії АТ «НСТУ»; Галина Смірнова, представниця Офісу Ради Європи; Марина Безкоровайна, посольство Великої Британії; Ольга Сєдова, посольство Швеції; Джиліан Маккормак, керівниця Інтреньюз в Україні; Валентина Кузик, представниця Інтерньюз в Україні; Ольга Жиряченкова, посольство США; Сергій Гриценко, представник ЄС; Вікторія Марченко, Зацевич Бін, представники  USAID; Катерина Поливач, головна юрисконсультка апарату Наглядової ради АТ «НСТУ»; Марія Власюк, головна фахівчиня апарату Наглядової ради АТ «НСТУ».

Відкриття засідання

Надійшла пропозиція розпочати засідання.
На засіданні присутні 15 (п’ятнадцять) з 15 членів Наглядової ради. Кворум наявний.

Олександр Павліченко оголосив перелік питань проєкту порядку денного:
1. Про обрання голови та секретаря Наглядової ради АТ «НСТУ».
2. Про Звіт про винагороду членів Виконавчого органу (правління) акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» за 2020 рік.
3. Про планову перевірку фінансової звітності АТ «НСТУ» за 2020 рік та додаткові угоди з членами Ревізійної комісії АТ «НСТУ».
4. Різне.

Вирішили:

Затвердити порядок денний засідання.

Голосування:
За – 15. Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.

Обговорення питань порядку денного

1. Про обрання голови та секретаря Наглядової ради АТ «НСТУ»

Олександр Павліченко звернув увагу членів Наглядової ради на те, що питання обрання голови Наглядової ради вимагає від них концентрації та виваженості при прийнятті свого рішення, адже голова Наглядової ради представляє Наглядову раду та Суспільне мовлення перед представниками державних органів влади, перед зовнішніми партнерами. О. Павліченко повідомив, що для підрахунку результатів голосування потрібно утворити лічильну комісію та вніс пропозицію утворити лічильну комісію у складі трьох осіб, запропонувавши до її складу й свою кандидатуру.

Оксана Романюк та Вячеслав Козак зголосилися увійти до складу лічильної комісії.

Вирішили:

Голосувати за обрання голови та секретаря Наглядової ради АТ «НСТУ» шляхом заповнення письмових анонімних бюлетенів, а для членів Наглядової ради, які беруть участь у засіданні за допомогою засобів дистанційного зв’язку, – шляхом відкритого голосування, відповідно до абзацу другого пункту 14 розділу IV Положення про Наглядову раду АТ «НСТУ», затвердженого наказом Держкомтелерадіо від 03.11.2020 № 102; для підрахунку результатів голосування утворити лічильну комісію у складі трьох осіб: Оксани Романюк, Вячеслава Козака, Олександра Павліченка.

Голосування:
За – 15. Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.

Євген Глібовицький поінформував, що Комітет з питань призначень та винагород посадових осіб АТ «НСТУ» розглянув питання обрання голови та секретаря Наглядової ради АТ «НСТУ» та прийняв рішення рекомендувати Наглядовій раді на посаду голови Наглядової ради кандидатури: Світлани Остапи та Максима Кречетова, а на посаду секретаря – кандидатуру Вадима Міського.

Олександр Павліченко надав слово кандидату на посаду голови Наглядової ради Максиму Кречетову.

Максим Кречетов поінформував, що висунення його кандидатури на посаду голови Наглядової ради АТ «НСТУ» стало для нього несподіванкою, але запевнив, що впорається із обов’язками голови Наглядової ради в разі його обрання. Завдання голови Наглядової ради – це організація ефективної роботи Наглядової ради для досягання мети – розвитку Суспільного мовлення в Україні. М. Кречетов запевнив, що знає і цілком поділяє місію Суспільного мовлення. М. Кречетов подякував попередньому складу Наглядової ради, відзначивши, що зроблено дуже багато для створення та розвитку Суспільного мовлення в Україні. Нинішній Наглядовій раді потрібно налагодити ефективну роботу для того, щоб рухатися за вже визначеними та тими, що ще будуть визначені, Основними напрямками діяльності та Стратегією розвитку АТ «НСТУ» орієнтирами. М. Кречетов повідомив, що має значний (27 років) досвід з телевізійного розвитку, а також має новітнє бачення розвитку Суспільного, зокрема розвиток діджитал-платформи, соціальних мереж та більше залучення молодіжної аудиторії. Суспільне має стати майданчиком для всього суспільства, а не окремих категорій населення.

Олександр Павліченко надав слово кандидату на посаду голови Наглядової ради Світлані Остапі.

Світлана Остапа звернулася до членів Наглядової ради зі словами: «Шановні колеги! Я очолила Наглядову раду у березні 2019 року, до того – була заступницею голови Наглядової ради. Це був дуже непростий період для компанії, оскільки почався судовий процес між Наглядовою радою і головою правління Зурабом Аласанією. Крім того, тривали президентські виборчі перегони. Для компанії – це був справжній період турбулентності. Тоді я запевнила колег, що буду робити все в межах законодавства. Вони мені повірили.

Ми вийшли достойно з цієї історії. Компанія, незважаючи на недофінансування, почала працювати на конструктив. Суспільне продовжило реформування, вибудовуючи нові відносини з владою, бізнесом і громадськими організаціями.

Ми починали з нуля. Тому намагалися напрацювати правила і зробити так, щоб компанія жила за цими правилами. І хоч деякі політики применшують роль Суспільного, абсолютно не розуміючи суті реформи, все ж таки я впевнена, що Суспільне відбулося, і відкату назад не буде.

Ми ухвалили велику кількість програмних документів, бо лише закон і статут не могли прописати всі правила діяльності компанії, яка здійснювала перехід від державної до суспільної. 

Перші два з половиною роки у Наглядовій раді не було апарату, а самі ми відповідно до закону працювали безоплатно, і це було непросто.

Через недофінансування НСТУ Наглядова рада перші роки не вимагала створення апарату. Але коли ми зрозуміли, що обсяг навантажень на нас збільшується, то створили маленький апарат: секретар, юрист і корпоративний секретар. Робота відразу стала набагато системнішою.

Відповідно до закону ми створили Ревізійну комісію, службу внутрішнього аудиту, і тепер через ці інструменти контролюємо господарську діяльність компанії.
Загалом за 4 роки ми провели 50 засідань, розглянувши майже 300 питань, і жодного разу не був зірваний кворум. Уся наша робота прозора, засідання відкриті, протоколи засідань оприлюднюються на корпоративному сайті. 

Члени Наглядової ради відвідували філії та проводили зустрічі з колективами; захищали належний рівень фінансування НСТУ; брали участь у публічних заходах та конференціях, зустрічах з фракціями та представниками органів виконавчої влади; розробляли законодавчі пропозиції та пропозиції до урядових рішень з питань діяльності НСТУ; брали участь у різноманітних робочих групах; відповідали на звернення громадян, профспілок, народних депутатів, слухачів і глядачів.
Суспільне достойно висвітлювало три виборчі кампанії: президентську, парламентську та місцеву. Саме вибори показали, що Суспільне не заангажоване жодною політичною силою, не працює на догоду олігархам. 

Тому реформа триватиме, і тепер за неї відповідальні ми з вами!

Хочу, щоб нова Наглядова рада стала командою незалежних експертів-професіоналів, для яких Суспільне буде пріоритетніше за політичні чи вузькопрофільні інтереси. Хочу, щоб члени Наглядової ради і правління розуміли, що ми разом у човні, який називається Суспільне мовлення. 

Які завдання ставлю перед собою. Наглядова рада – колегіальний орган, тому внесок кожного і голос кожного – дуже важливі. Це має бути колективна відповідальність, а не колективна безвідповідальність, як у деяких колегіальних органах.

1. З першої каденції я зрозуміла, що нам бракує профільних знань саме з корпоративного управління. Тому робитиму все можливе, щоб члени Наглядової ради підвищували свою кваліфікацію. Уже протягом цього місяця ми запланували дводенне навчання з корпоративного управління.
Ми планували торік вивчити досвід роботи ВВС, але через карантин, пов’язаний з COVID-19, поїздку членів Наглядової ради до Лондона довелося скасувати. Сподіваюсь, нам вдасться вивчити досвід уже новим складом.
2. Другий напрям, який на мій погляд, потребує нашої активної участі – це комунікація із політиками, представниками влади й опозиції та іншими щодо реформування Суспільного. Бо брак інформації породжує хибні висновки, як, зокрема, постійне порівняння НСТУ тільки з UΛ: ПЕРШИМ і дорікання низькими рейтингами цього каналу. На сьогодні Суспільне – це не тільки загальнонаціональне і регіональне телерадіомовлення, а й потужна діджитал-платформа, якісне інформаційне мовлення і найпопулярніше розмовне радіо країни.
3. Третій напрям – це удосконалення нашого профільного закону. Певні напрацювання вже є. Але тут ще дуже багато роботи. 

Нам буде над чим працювати. Але головне наше завдання – зберегти незалежність Суспільного, тому що є дуже багато охочих покерувати компанією в ручному режимі. Ми – єдиний загальнонаціональний мовник, який не належить олігархам, і це наша головна перевага! Тому дякую колегам за довіру!»

Олександр Павліченко поінформував, що для проведення голосування члени Наглядової ради, які особисто присутні на засіданні, мають затвердити форму бюлетеня для голосування з обрання голови та секретаря Наглядової ради. У бюлетені членам Наглядової ради необхідно поставити позначку навпроти прізвища кандидата у відповідній графі. Така позначка має давати змогу чітко та однозначно ідентифікувати голос члена Наглядової ради. Наявність більш ніж однієї позначки у бюлетені тягне за собою його недійсність та неврахування при визначенні підсумків голосування.

Вирішили:

Затвердити форму бюлетеня для голосування з обрання голови Наглядової ради АТ «НСТУ» (додаток 1).

Голосування:
За – 15. Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.

Вирішили:

Затвердити форму бюлетеня для голосування з обрання секретаря Наглядової ради АТ «НСТУ» (додаток 2).

Голосування:
За – 15. Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.

Олександр Павліченко нагадав, що відповідно до абз. 2 п. 14 розділу IV Положення про Наглядову раду АТ «НСТУ», члени Наглядової ради, які беруть участь у засіданні за допомогою засобів дистанційного зв’язку, у разі таємного (анонімного) голосування голосують відкрито або не беруть участі в голосуванні.

Олександр Павліченко повідомив, що на засіданні Наглядової ради присутні особисто 13 (тринадцять) членів Наглядової ради. Кожному з присутніх членів Наглядової ради роздано по одному бюлетеню для голосування з обрання голови Наглядової ради АТ «НСТУ» та по одному бюлетеню для голосування з обрання секретаря Наглядової ради АТ «НСТУ», які попередньо підписані заступником голови Наглядової ради у присутності всіх членів Наглядової ради. 

Олександр Павліченко звернувся до членів лічильної комісії з проханням розпочати свою роботу, а також оголосив голосування з питання про обрання голови та секретаря Наглядової ради АТ «НСТУ».

Лічильна комісія обрала головою лічильної комісії Оксану Романюк, секретарем лічильної комісії – Вячеслава Козака.

Після проведення голосування, підрахунку голосів та підписання протоколу лічильної комісії голова лічильної комісії Оксана Романюк оголосила результати голосування з обрання голови Наглядової ради АТ «НСТУ»:
- Бюлетенями: за Світлану Остапу – 8; за Максима Кречетова – 5; зіпсованих бюлетенів – 0;
- Дистанційно: за Світлану Остапу – 1 (В. Бобиренко); за Максима Кречетова – 1 (Л. Малазонія); не голосували – 0; відсутні – 0.
- Підсумок голосування: За Світлану Остапу – 9. За Максима Кречетова – 6. Зіпсовані бюлетені – 0. Не голосували – 0. Відсутні – 0.

За підсумками голосування головою Наглядової ради АТ «НСТУ» обрано Світлану Остапу.

Після проведення голосування, підрахунку голосів та підписання протоколу лічильної комісії голова лічильної комісії Оксана Романюк оголосила результати голосування з обрання секретаря Наглядової ради АТ «НСТУ»:

- Бюлетенями: за – 13; проти – 0; зіпсованих бюлетенів – 0.
- Дистанційно: за – 1 (В. Бобиренко); проти – 1 (Л. Малазонія); не голосували – 0; відсутні – 0.
- Підсумок голосування: Голосування: За Вадима Міського – 14. Проти – 1. Зіпсовані бюлетені – 0. Не голосували – 0. Відсутні – 0.

За підсумками голосування секретарем Наглядової ради АТ «НСТУ» обрано Вадима Міського.

Олександр Павліченко поставив на голосування питання затвердження результатів голосування з обрання голови Наглядової ради АТ «НСТУ».

Вирішили:

1. Відповідно до підпункту 1 пункту 45 Статуту АТ «НСТУ», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1039, підпункту 1 пункту 1 розділу 2, пункту 1 розділу 5 Положення про Наглядову раду АТ «НСТУ», затвердженого наказом Держкомтелерадіо від 03.11.2020 № 102, на підставі результатів голосування обрати головою Наглядової ради АТ «НСТУ» строком на два роки Світлану Остапу.
2. Доручити голові правління та корпоративному секретарю АТ «НСТУ» забезпечити розкриття особливої інформації про зміну складу посадових осіб емітента відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 03 грудня 2013 року № 2826, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24 грудня 2013 року за № 2180/24712.

Голосування:
За – 15. Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.

Олександр Павліченко поставив на голосування питання затвердження результатів голосування з обрання секретаря Наглядової ради АТ «НСТУ».

Вирішили:

1. Відповідно до підпункту 1 пункту 45 Статуту АТ «НСТУ», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1039, підпункту 1 пункту 1 розділу 2, пункту 1 розділу 5 Положення про Наглядову раду АТ «НСТУ», затвердженого наказом Держкомтелерадіо від 03.11.2020 № 102, на підставі результатів голосування обрати секретарем Наглядової ради АТ «НСТУ» строком на два роки Вадима Міського.
2. Доручити голові правління та корпоративному секретарю АТ «НСТУ» забезпечити розкриття особливої інформації про зміну складу посадових осіб емітента відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 03 грудня 2013 року № 2826, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24 грудня 2013 року за № 2180/24712.

Голосування:
За – 15. Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.

Олександр Павліченко привітав Світлану Остапу з обранням її головою Наглядової ради та Вадима Міського з обранням його секретарем Наглядової ради АТ «НСТУ».
Максим Кречетов привітав Світлану Остапу з обранням її головою Наглядової ради АТ «НСТУ».

Світлана Остапа подякувала колегам за довіру та продовжила ведення засідання Наглядової ради як голова Наглядової ради АТ «НСТУ».

2. Про Звіт про винагороду членів Виконавчого органу (Правління) акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» за 2020 рік

Світлана Остапа поінформувала, що Комітет з питань призначень та винагород посадових осіб Наглядової ради АТ «НСТУ» опрацював Звіт про винагороду членів Виконавчого органу (Правління) акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» за 2020 рік, який складено за період з 01.01.2020 по 31.12.2020 включно, та рекомендує Наглядовій раді його затвердити.

Вирішили:

1. Відповідно до пункту 1² частини 2 статті 52 Закону України «Про акціонерні товариства», пункту 8 розділу І Вимог до положення про винагороду та звіту про винагороду членів наглядової ради та виконавчого органу акціонерного товариства, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 25.09.2018 № 659, підпункту 31 пункту 1 розділу 2 Положення про Наглядову раду АТ «НСТУ», затвердженого наказом Держкомтелерадіо від 03.11.2020 № 102, затвердити проєкт Звіту про винагороду членів Виконавчого органу (правління) акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» за 2020 рік (додаток 3).
2. Відповідно до пункту 9 розділу І Вимог до положення про винагороду та звіту про винагороду членів наглядової ради та виконавчого органу акціонерного товариства, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 25.09.2018 № 659, надіслати проєкт Звіту про винагороду членів Виконавчого органу (правління) акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» за 2020 рік для ознайомлення та пропозицій акціонеру та встановити строк для надання пропозицій акціонером – 10 робочих днів з дня отримання документа.

Голосування:
За – 14. Проти – 0. Утрималися – 1 (Л. Малазонія).
Рішення прийнято.

3. Про планову перевірку фінансової звітності АТ «НСТУ» за 2020 рік та додаткові угоди з членами Ревізійної комісії АТ «НСТУ»

Світлана Остапа поінформувала, що Комітет з питань призначень та винагород посадових осіб Наглядової ради АТ «НСТУ» опрацював тексти додатків до договору з головою та членами Ревізійної комісії АТ «НСТУ» для забезпечення їм оплати за проведення планової перевірки фінансової звітності АТ «НСТУ» за 2020 рік та надання висновку за результатами цієї перевірки та рекомендує Наглядовій раді їх затвердити. Також, Комітет з питань аудиту Наглядової ради АТ «НСТУ» опрацював тексти додаткових угод до договорів з головою та членами Ревізійної комісії акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» від 03 квітня 2019 року, які необхідно внести у зв’язку зі зміною назви товариства з ПАТ «НСТУ» на АТ «НСТУ» і рекомендує Наглядовій раді їх затвердити.

Вирішили:

1. У зв’язку зі зміною назви товариства (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.08.2020 № 737 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року № 1039»), відповідно до підпункту 7 пункту 45 Статуту акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 року № 1039, підпункту 10 пункту 1 розділу 2 Положення про Наглядову раду АТ «НСТУ», затвердженого наказом Держкомтелерадіо від 03.11.2020 № 102, затвердити тексти додаткових угод до договорів з головою та членами Ревізійної комісії акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» від 03 квітня 2019 року (додатки 4, 5, 6).
2. Відповідно до підпункту 7 пункту 45 Статуту акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1039, підпункту 10 пункту 1 розділу 2 Положення про Наглядову раду АТ «НСТУ», затвердженого наказом Держкомтелерадіо від 03.11.2020 № 102, затвердити тексти:
– додатка № 1 до договору з головою Ревізійної комісії акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» від 03 квітня 2019 року (додаток 7);
– додатків № 1 до договорів із членами Ревізійної комісії акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» від 03 квітня 2019 року (додаток 8, додаток 9).
3. На підставі підпункту 7 пункту 4 розділу 5 Положення про Наглядову раду АТ «НСТУ», затвердженого наказом Держкомтелерадіо від 03.11.2020 №102, доручити голові Наглядової ради АТ «НСТУ» підписати:
– додаткові угоди до договорів з головою та членами Ревізійної комісії акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» від 03 квітня 2019 року.
– додаток № 1 (від 16 лютого 2021 року) до договору з головою Ревізійної комісії акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» від 03 квітня 2019 року;
– додатки № 1 (від 16 лютого 2021 року) до договорів із членами Ревізійної комісії акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» від 03 квітня 2019 року.
4. При оприлюдненні додаткової угоди та додатків до договорів з головою та членами Ревізійної комісії АТ «НСТУ» забезпечити захист персональних даних, що не підлягають опублікуванню.

Голосування:
За – 15. Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.

4. Різне

Світлана Остапа повідомила, що найближчим часом заплановано проведення дводенного навчання для членів Наглядової ради АТ «НСТУ». Навчання проведуть фахівці Професійної асоціації корпоративного управління. Також поінформувала, що наступне засідання Наглядової ради має відбутися наступного тижня, оскільки до оголошення конкурсу на посаду голови правління АТ «НСТУ» потрібно доопрацювати та затвердити умови проведення конкурсу на посаду голови правління АТ «НСТУ». С. Остапа внесла пропозицію провести робочу зустріч членів Наглядової ради та правління.

Зураб Аласанія познайомив новий склад Наглядової ради з членами правління і Щорічним (загальним) звітом про діяльність АТ «НСТУ» за 2020 рік містить 207 сторінок і є результатом роботи всієї корпорації. Річний бюджет – 2020 (за фактом) становив 1 млрд 549 млн грн, з них: 811 млн – оплата праці та нарахування на неї; 738 млн – це операційні видатки. Додатково заробили за 2020 рік 73,5 млн грн. Штатна чисельність: 4 212 штатних одиниць, з них 3995 – наявних працівників. 

За 2020 рік середня частка аудиторії (shr%) телеканалу UɅ: ПЕРШИЙ зросла порівняно з 2019 роком за базовою аудиторією 18+ на 30% та становила 0,93% (у 2019 – 0,71%). За 2020 рік середня частка аудиторії (shr%) телеканалу UɅ: КУЛЬТУРА зросла, порівнюючи з 2019 роком, за базовою аудиторією 18+ на 22% та становила 0,11% (в 2019 – 0,09%).

НОВИНИ
Цільові результати: телебачення – зростання Shr «Новин» на понад 48% (у слоті 6–22) (у річному плані – 10 %); радіо – зростання Shr «Новин» на понад 23% (у річному плані – 3–5%); сайт «suspilne.media» – понад 7 млн переглядів на місяць (у річному плані – 2 млн).

СУСПІЛЬНА СТУДІЯ
8 вересня програма «Суспільна студія» вперше вийшла в ефір з нової студії. Виконано 100% стратегічних завдань, запланованих на 2020 рік. До кінця 2020 року вийшло 82 денних та 82 вечірніх випуски та втілено 12 спецпроєктів, 50 днів карантинного марафону.

ЖУРНАЛІСТСЬКІ РОЗСЛІДУВАННЯ
Із січня по вересень 2020 року випущено в ефір документальний фільм-розслідування «Дрогобич 101/1», однойменний подкаст, а також створено та випущено документальні фільми-розслідування «Сто років ізоляції» та «Помилка 83».
Фільм «Дрогобич 101/1» потрапив у шорт-лист Національного конкурсу журналістських розслідувань, фільм «Сто років ізоляції» переміг у конкурсі проєкту «Боротьба з тортурами в Грузії, Україні та Вірменії» як найкращий телевізійний репортаж.

СПОРТ
Кількість годин ефіру: майже 350 випусків на рік, що відповідає близько 60 годинам оригінального мовлення. «Біатлон-2020»: середні показники рейтингів трансляцій – 0,99 %, відповідна середня частка перегляду – 3,98% за аудиторією 18+. Цей проєкт має стабільно найвищі рейтингові показники на каналі.

ЦИФРОВІ ПЛАТФОРМИ
Сайт «Суспільне Новини» виріс у понад 10 разів: від 340 тис. унікальних користувачів та 670 тис. переглядів у грудні 2019 року до 3,4 млн унікальних користувачів та 9,4 млн переглядів у грудні 2020 року.

УКРАЇНСЬКЕ РАДІО
Зона охоплення передавачів, за даними ТОВ «Зеонбуд», у 143 населених пунктах орієнтовно становить 85–90 %, 87 нових FM-радіочастот, 20 нових радіопрограм, колаборації з Мистецьким Арсеналом, БукФорумом, Українським ПЕН-клубом, Українським Фондом Культури та British Council.
Найбільший флешмоб країни – Всеукраїнський радіодиктант національної єдності – цього року відбувся удвадцяте і набув рекордних масштабів. Тільки електронною поштою до «Українського радіо» надійшло понад 14 000 листів з диктантами на перевірку.

РЕГІОНАЛЬНЕ МОВЛЕННЯ
Висвітлення місцевих виборів на всіх регіональних платформах: телебачення, діджитал, радіо. Проєкт «Виборчий округ. Місцеві» та проєкт «Виборчий округ. Дебати» – це інтерв’ю та дебати, через які пройшли 390 кандидатів у депутати та 150 кандидатів у міські голови. Маємо спільний проєкт філій «Ранок на Суспільному». 20 проєктів – переможців конкурсного відбору 2019 року виготовлено у 2020-му. Ще 40 будуть виготовлені цього року.

АКАДЕМІЯ СУСПІЛЬНОГО МОВЛЕННЯ
Проведено 42 тренінги для Суспільного і 52 від Суспільного. Відкрито Київський хаб Академії суспільного мовлення.

ЗАКОРДОННЕ СПІВРОБІТНИЦТВО
Залучено допомогу від партнерів (підписано угод) на орієнтовну суму 4,2 млн дол. США.

УПРАВЛІННЯ ТА РОЗВИТОК ПЕРСОНАЛУ
Розроблено грейдингову систему оплати праці. Впроваджено систему комплексного оцінювання ефективності. Маємо вперше за багато років суттєве оновлення технічної бази: 140 робочих станцій (100 з яких – у філіях), 190 офісних комп’ютерів, 75 ноутбуків, пересувний дизель-генератор, який забезпечує резервну генерацію енергії для ПТС.

ЮРИДИЧНИЙ НАПРЯМ
58 зареєстрованих торговельних марок (серед них – Радіодиктант національної єдності). Маємо 89 поточних судових справ (з них 25 – ми, 64 – проти нас); серед трудових спорів – рахунок за виграними справами 11:8 на нашу користь, серед майнових претензій – відбито позовні заяви на 14 млн гривень. Маємо 341 проведений тендер і 24 млн гривень економії, майже 10 тисяч квадратних метрів відремонтованих приміщень, у ремонт яких ми не вклали ні копійки: за нашими умовами їх відремонтували орендарі. 98 інформаційних партнерств з українськими та зарубіжними контрагентами (найбільш активні канали: «Радіо «Культура» та UɅ: КУЛЬТУРА).
За рік – 8 300 публікацій про Суспільне, 325 з яких – негативні, 5 070 – позитивні.

Олексій Харченко поцікавився, чи транслювало Суспільне відеоуроки для учнів під час карантину?

Зураб Аласанія відповів, що на двох каналах Суспільного відбувалася трансляція відеоуроків, хоча це значно знизило частку переглядів.

Вячеслав Козак запитав, як довго планується транслювати «Українське радіо» на середніх хвилях?

Микола Чернотицький відповів, що правління запланувало транслювати «Українське радіо» на середніх хвилях до кінця 2021 року, надалі продовження трансляції буде залежати від багатьох факторів: і від фінансування, і від Концерну РРТ та інших.

Вячеслав Козак запитав, чи зростають рейтинги радіоканалів Суспільного?

Дмитро Хоркін відповів, що результати індустріального вимірювання показали, що зростають.

Галина Титиш поцікавилася, які на сьогодні у Суспільного найбільші проблеми і які є точки росту?

Зураб Аласанія відповів, що є і завжди буде найбільшою проблема між дотриманням місії Суспільного та рейтингами як комерційним виміром.

Інформацію взято до відома.

Голова Наглядової ради закрила засідання.

Додатки:
1. Форма бюлетеня для голосування з обрання голови Наглядової ради АТ «НСТУ».
2. Форма бюлетеня для голосування з обрання секретаря Наглядової ради АТ  «НСТУ».
3. Звіт про винагороду членів Виконавчого органу (правління) акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» за 2020 рік.
4. Додаткова угода до договору з головою Ревізійної комісії АТ «НСТУ».
5. Додаткова угода до договору з членом Ревізійної комісії АТ «НСТУ».
6. Додаткова угода до договору з членом Ревізійної комісії АТ «НСТУ».
7. Додаток № 1 до договору з головою Ревізійної комісії АТ «НСТУ».
8. Додаток № 1 до договору з членом Ревізійної комісії АТ «НСТУ».
9. Додаток № 1 до договору з членом Ревізійної комісії АТ «НСТУ».

 

 

Голова Наглядової ради                           С.В. Остапа

Секретар Наглядової ради                       В.В. Міський