Протокол засідання Наглядової ради ПАТ «НСТУ» №45

Серпень 28, 2020

28 серпня 2020 року                                                                                                                                                    м. Київ, вул. Хрещатик, 26

14:00

Протокол № 45

засідання Наглядової ради ПАТ «НСТУ»

Присутні:

 1. Остапа С.В., голова Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
 2. Міський В.В., секретар Наглядової ради;
 3. Глібовицький Є.М., член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
 4. Дулапчій К.М., член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
 5. Карякіна Д.С., член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
 6. Козак В.В., член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
 7. Малазонія Л.Т., член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
 8. Миронова О.В., член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
 9. Павліченко О.М., член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
 10. Панич О.О., член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
 11. Скрипка Н.С., член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку).

Відсутні:

 1. Яворівський В.О., член Наглядової ради.

Запрошені: голова правління ПАТ «НСТУ» Зураб Аласанія, член правління ПАТ «НСТУ» Микола Чернотицький, член правління ПАТ «НСТУ» Інна Гребенюк, член правління ПАТ «НСТУ» Ярослав Лодигін, корпоративний секретар ПАТ «НСТУ» Микола Дроздовський, головний фахівець апарату Наглядової ради ПАТ «НСТУ» Марія Власюк.

Відкриття засідання

Надійшла пропозиція розпочати засідання.

На засіданні присутні 9 (дев’ять) із 12 членів Наглядової ради. Кворум наявний.

Світлана Остапа оголосила перелік питань проєкту порядку денного:

1. Про Умови та критерії відбору аудиторської компанії для проведення аудиту фінансової звітності ПАТ «НСТУ» за 2020 рік.

2. Про розгляд пропозиції щодо вдосконалення нормативно-правового регулювання ПАТ «НСТУ».

3. Про розгляд звернень стосовно скасування участі Максима Ткачука у національному відборі учасника на міжнародний Дитячий пісенний конкурс Євробачення-2020.

4. Різне.

Вирішили: Затвердити порядок денний засідання.

Голосування:

За – 9. Проти – 0. Утрималися – 0.

Рішення прийнято.

Обговорення питань порядку денного

 1. Про Умови та критерії відбору аудиторської компанії для проведення аудиту фінансової звітності ПАТ «НСТУ» за 2020 рік

Вадим Міський поінформував, що при розгляді на минулому засіданні Наглядової ради ПАТ «НСТУ» Умов та критеріїв відбору аудиторської компанії для проведення аудиту фінансової звітності члени Наглядової ради були поінформовані про ймовірність що тендер не відбудеться і виникне необхідність затвердити нову редакцію Умов та критеріїв відбору аудиторської компанії. У зв’язку з тим, що тендер на закупівлю послуги не відбувся, на розгляд винесено доопрацьовану редакцію Умов та критеріїв відбору, прийняття якої дасть змогу провести вчасну закупівлю послуг з метою участі аудиторської компанії у проведенні інвентаризації ПАТ «НСТУ». У порівнянні з минулою редакцією послаблено вимоги щодо обсягу щорічного доходу протягом останніх двох років, однак збільшено вимогу щодо кількості аудиторів, які мають сертифікати міжнародного зразка, що надасть можливість оцінити професійну спроможність аудиторської компанії. Комітет вважає, що такі умови дозволять залучити компетентного аудитора.

Лаврентій Малазонія висловив зауваження: «Тут є суперечки, насправді, хочемо швиденько цю історію закінчити, але Вадим правильно сказав фразу, що є пункти, які суперечать вимогам, але є пункти, які ці суперечки перекривають, нівелюють. Тоді хто буде визнавати, якщо стане питання, як ви вибирали? Це така дорога в нікуди. Будь-хто потім зможе сказати, що цей аудитор був приведений або щось таке, на що ми закривали очі, тут ми бачимо, тут ми не бачимо, тут ми перекриваємо, а тут компенсуємо. Ніхто в цьому не буде розбиратися, а це дуже важлива справа, якщо цей аудитор буде працювати із цією історією. Тому я б запропонував все ж таки зробити повністю відповідним до вимог».

Вадим Міський запитав, відповідно до яких вимог пропонує Л. Малазонія відкоригувати Умови та критерії відбору аудиторської компанії?

Лаврентій Малазонія відповів: «Яких? Тільки що Міський сказав. Щоб я час ваш не забирав. Я сподіваюся, коли в нас буде ця розмова роздрукована, цей момент не залишиться поза увагою пана Міського».

Вадим Міський запевнив, що виступ Лаврентія Малазонії буде внесено дослівно до протоколу.

Світлана Остапа уточнила, що нова редакція Умов та критеріїв відбору аудиторської компанії складена відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» і конкретного аудитора визначає не Наглядова рада ПАТ «НСТУ», а він обирається відповідно до тендерної процедури у системі «Прозорро». Наглядова рада прагнула висунути більш високі вимоги до претендентів на проведення аудиту, але законодавство обмежує ці вимоги. У зв’язку із цим було послаблено одну умову та більш жорстко прописано іншу, але всі умови відповідають законодавству.

Лаврентій Малазонія відповів: «Я ж про це й кажу, м’якою, поки щодо умов, потім виникає так як виникали різні історії, там де нам закидали, давайте зробимо так, щоб всі умови були виконані. Не за принципом, як у Верховній Раді. Або ви голосуєте, або я буду голосувати проти».

Вадим Міський запитав, чи є у пана Лаврентія конкретні зауваження або доповнення до Умов та критеріїв відбору аудиторської компанії для проведення аудиту фінансової звітності, що і який пункт пропонується змінити?

Лаврентій Малазонія відповів: «Я не пропоную змінити. Я всі зауваження вже сказав».

Олександр Павліченко додав, що кожен пункт Умов та критеріїв відбору аудиторської компанії для проведення аудиту фінансової звітності був детально опрацьований і все відповідає вимогам Закону України «Про публічні закупівлі». Якщо є конкретні пропозиції, то Наглядова рада може зараз розглянути їх.

Лаврентій Малазонія відповів: «Ти все правильно сказав і тобі повіримо, але я не оцінюю ту роботу, яку ви проводили, мене ж там не було, я кажу про те, що було сказано, що там є таке послаблення. Прийдуть і запитають, а чому ви послабили? І ти будеш відповідати».

Вирішили:

 1. Відповідно до підпункту 20 пункту 45 Статуту акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1039, пункту 24 Розділу 2 Положення про Наглядову раду ПАТ «НСТУ», затвердженого наказом Держкомтелерадіо від 10.09.2019 № 372, затвердити Умови та критерії відбору суб’єкта аудиторської діяльності для проведення зовнішнього аудиту ПАТ «НСТУ» за 2020 рік у новій редакції.(Додаток 1).
 2. Визнати такими, що втратили чинність, Умови та критерії відбору суб’єкта аудиторської діяльності для проведення зовнішнього аудиту ПАТ «НСТУ» за 2020 рік, затверджені Наглядовою радою ПАТ «НСТУ» 10.08.2020 (протокол № 44).

Голосування:

За – 8. Проти – 1 (Л. Малазонія). Утрималися – 0.

Рішення прийнято.

2. Про розгляд пропозиції щодо вдосконалення нормативно-правового регулювання ПАТ «НСТУ»

Світлана Остапа повідомила, що для погашення пені за кредитною угодою, укладеною на виконання угоди про позику між Ексімбанком Японії та Україною, виникла необхідність внесення змін до бюджетного паспорта ПАТ «НСТУ», в якому потрібно передбачити механізм такої сплати.

Микола Чернотицький пояснив, що сам кредит був погашений, але з 1996 року залишилася непогашеною пеня за цим кредитом. І тому, з метою виконання рекомендацій Державної аудиторської служби України в частині розроблення механізму повного погашення пені на суму 7 587 206,45 грн за кредитною угодою, укладеною на виконання угоди про позику між Ексімбанком Японії та Україною, розроблено проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України, який був схвалений рішенням правління. Враховуючи нагальну потребу, правління просить Наглядову раду в установленому порядку внести проєкт акта на розгляд відповідним органам державної влади.

Вадим Міський поінформував, що комітет з питань аудиту Наглядової ради ПАТ «НСТУ» розглянув питання внесення таких змін та рекомендує Наглядовій раді внести проєкт акта на розгляд відповідним органам державної влади.

Вирішили:

1. Відповідно до пункту 8 частини другої статті 7 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» та підпункту 19 пункту 45 Статуту акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1039, схвалити проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 серпня 1996 р. № 539-р».

2. Доручити голові Наглядової ради ПАТ «НСТУ» звернутися до Держкомтелерадіо з пропозицією щодо подання проєкту розпорядження Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 серпня 1996 р. № 539-р» до Кабінету Міністрів України.

Голосування:

За – 9. Проти – 0. Утрималися – 0.

Рішення прийнято.

До засідання Наглядової ради долучилися Євген Глібовицький і Дарія Карякіна. Засідання залишив В’ячеслав Козак (через проблеми зі зв'язком). На засіданні присутні 10 (десять) членів Наглядової ради. Кворум наявний.

3. Про розгляд звернень стосовно скасування участі Максима Ткачука у національному відборі учасника на міжнародний Дитячий пісенний конкурс Євробачення-2020

Світлана Остапа поінформувала, що на адресу Наглядової ради ПАТ «НСТУ» надійшли звернення від народного депутата України Тетяни Плачкової та Громадської організації «Чернігівська правозахисна спілка» з проханням розглянути питання скасування участі Максима Ткачука у національному відборі учасника на міжнародний Дитячий пісенний конкурс Євробачення-2020.

Ярослав Лодигін повідомив, що після отримання підтвердження від організаторів міжнародного Дитячого пісенного конкурсу «Євробачення-2020» про проведення конкурсу ПАТ «НСТУ» 23.07.2020 було подано заявку ПАТ «НСТУ» на участь у Дитячому пісенному конкурсі «Євробачення-2020». Оргкомітет Суспільного в короткий строк підготував всю необхідну документацію та оголосив про початок прийому заявок від дітей віком від 9 до 14 років на участь у нацвідборі на конкурс «Дитяче Євробачення-2020». Раніше заявки могли подавати лише ті діти, які мають у своєму репертуарі авторську пісню, яка ніколи до цього не публікувалася. Цього року, з метою розширення можливостей для участі в конкурсі, вперше діти можуть брати участь у нацвідборі як з власними піснями, так і з кавер-версіями. Оргкомітет відбирає вісім учасників з авторською піснею, двох – з каверами і одного учасника, який набрав найбільшу кількість лайків в інтернеті. Я. Лодигін зазначив, що в цьому році було подано рекордну кількість заявок для участі у конкурсі, а саме – 105 заявок. З них 70 заявок відповідали всім нормам та вимогам Положення про національний відбір на участь у Дитячому пісенному конкурсі «Євробачення-2020», затвердженого рішенням правління ПАТ «НСТУ» від 03.08.2020 № 202 і яке визначає умови та критерії, які використовуються для національного відбору. Положення було розроблено з метою уникнення політизації конкурсу. Задля дотримання вимог Положення й надання всім учасникам рівних умов для участі у нацвідборі на дитяче «Євробачення» 35 заявок було відхилено, серед них була і заявка Максима Ткачука.

Відповідно до пункту 3.5. Положення, Суспільний мовник має право на будь-якому етапі нацвідбору скасувати участь у відборі, якщо буде встановлено факт подання недостовірної інформації або приховування інформації, які засвідчують порушення чи невиконання учасником Положення.

Відповідно до пункту 2.7.1 Правил ДПКЄ «Неполітичний характер події та захист ДПКЄ», ДПКЄ – це розважальна програма для дітей та неполітична подія. Усі мовники-учасники, включаючи мовника-організатора, повинні забезпечити вживання усіх необхідних заходів в рамках їхніх відповідних делегацій та команд, щоб впевнитися у відсутності за жодних обставин політизації ДПКЄ та/або використання ДПКЄ в особистих цілях. ...».

На виконання зазначених вимог Правил ДПКЄ та відповідно до підпункту г) пункту 4 Положення про національний відбір ПАТ «НСТУ» ухвалило рішення про скасування участі Максима Ткачука у національному відборі з огляду на участь цієї дитини у 2020 році в заході, який має ознаки політичного характеру (конкурс «Stars of the Albion», Лондон 28.02.2020–01.03.2020) та організованого за участі і при підтримці органів державної влади країни-агресора (РФ) у сфері зовнішньої політики.

Лаврентій Малазонія запитав: «35 заявок було відхилено, чи серед них була відмова аналогічна до відмови Ткачука?».

Ярослав Лодигін відповів, що цей пункт Положення порушив лише Максим Ткачук.

Лаврентій Малазонія зазначив: «Я не буду зараз аналізувати, що і як відбувалося, тому що всі про це знають, не тільки ми тут. Є, наприклад, моя відповідь, коли в мене запитали, я так і відповів, і вважаю це правильним. Я не можу корегувати з боку Наглядової ради або Наглядова рада це питання, яке у вас є. Ця велика проблема не полягає в Ткачуку особисто, в цьому дванадцятирічному хлопчику, а в підході і розголосі, які вона отримала. Тому що ми маємо випадків у країні багато, коли з агресором торгують, прямі випадки, коли люди мають паспорти держави-агресора, навіть не один, це називається просто вибірковість. Я не маю на увазі зараз цього хлопчика, це просто несправедливо, по-людськи несправедливо. Наглядова рада дійсно не може на вас вплинути і на ці закони вплинути, але ви могли би просто зібрати круглий, квадратний там, прямокутний стіл і проговорити цю проблему. Наприклад, як тільки вона виникла – є така проблема, панове, давайте обговоримо, що ми з цим робимо, чи можемо ми щось змінити. Нічого цього не було, просто взяли і викреслили, виник скандал. Цей скандал буде мати резонанс, це вже впирається не в політику, а в зовсім інші речі, які пов’язані там, я не знаю, з іншими речами, чим з політикою. За такий скандал можна подякувати».

Зураб Аласанія поінформував про заяву правління щодо існування великої суспільної проблеми, яка лежить в політичній площині та виходить за межі компетенції Суспільного мовника, який стоїть на своїх позиціях і не змінював їх жодного разу. Суспільство потребує обговорення проблеми гастролювання наших артистів у країні-агресорі. З дозволу організаторів конкурсу «Євробачення» правління внесло підпункт «г» до пункту 3.4 Положення, відповідно до якого учасник гарантує, що «не здійснював концертну діяльність, виступи, участь у будь-яких публічних та/або приватних заходах, організованих державними органами, установами, господарюючими суб’єктами тощо країни-агресора чи на території країни-агресора, в Автономній Республіці Крим та/або на окупованій території України після 15.03.2014 та не планує, не здійснюватиме анонсів відповідних(ого) виступів(у) як в період до і під час проведення відбору, так і в період після відбору до дати фіналу Міжнародного конкурсу». Суспільство ніяк не відреагувало на Положення, і не було ніякого обговорення чи заперечення.

Ярослав Лодигін додав, що його головне завдання як голови оргкомітету дотримуватися правил конкурсу. Такий пункт в Положенні потрібен, адже він дає можливість уникнути політизації конкурсу. Я. Лодигін повідомив, що Суспільний мовник визнає талант Максима Ткачука, тому запропонував зробити запис свого дебютного альбому у співпраці з творчими колективами НСТУ (Симфонічним оркестром та хором Українського радіо) на базі унікального Будинку звукозапису Українського радіо. Пан Ярослав звернув увагу Наглядової ради, що Суспільний мовник має визначену позицію щодо країни-агресора і демонструє свою послідовність в цьому питанні. Я. Лодигін повідомив про учасницю відбору на дитяче «Євробачення», заявку якої було прийнято, незважаючи на те, що вона брала участь у фестивалі, організованим за підтримки посольства Росії в Сеулі, але це відбулося до 2014 року.

Олександр Павліченко зазначив, що оргкомітет конкурсу діяв відповідно до регламенту. Напевно, є багато дітей, які мали виступи, що суперечать цьому пункту Положення і тому не подавали заявки. І було б дискримінацією прийняти заявку Максима Ткачука, який порушив цей пункт, відносно тих дітей, які не подавали заявки через цей пункт Положення. На майбутнє потрібно подумати про дітей, які на сьогоднішній день проживають на тимчасово окупованих територіях та на анексованих територіях, щоб вони могли брати участь у конкурсі. Можливо варто вдосконалити правила, але вони повинні бути однаковими для всіх.

Зураб Аласанія зауважив, що Суспільний мовник дотримується всіх норм та вимог, та додав, що серед учасників національного відбору є діти – переселенці з Донбасу, які увійшли до фіналу національного відбору на конкурс.

Лаврентій Малазонія додав: «Саша, ти абсолютно правильно сказав, треба брати і з Криму, і з тих територій, які не підконтрольні нам. І ми знали, що, в принципі, така ситуація може виникнути, ми ж не ідіоти, правда, ми розуміємо, про що йдеться. Це можна було б раніше зняти. Вся ця історія. Слава зараз неправий, уникати політизації і одночасно натрапити на міну політизації. Якщо та «сеульська» дівчинка по датах змогла пройти цей конкурс, то цей хлопчик виявився таким ізгоєм. Це не справедливо. І зараз казати про те, що ми нічого не порушили, бо були такі умови, нюанси, про які ми зараз вже знаємо, це треба було раніше робити. Чому я казав про ці круглі столи. Зураб міг би бути ініціатором обговорення. Частина суспільства так на це відреагувала. Ще хтось буде реагувати на цю історію, цей хлопчик, я думаю, нікуди не зникне, настане його час. Тобто треба було першими йти говорити, що є такі проблеми, вони можуть виникнути, є такі міни, які закладені в цю процедуру. Давайте їх уникати, а Слава зараз скаже, що «ми хотіли уникнути», а ти не уникнув, ти на неї натрапив не ногою, а всім тілом».

Олексій Панич зазначив, що в такій ситуації найбільше цікавить питання, як працює управлінська система компанії. О. Панич повідомив, що у зверненні народного депутата України Тетяни Плачкової зазначено пункт 3.5 Положення про національний відбір на участь у Дитячому пісенному конкурсі «Євробачення‑2020», в якому сказано, що якщо «буде встановлено факт подання недостовірної інформації або приховання інформації чи інші обставини, які засвідчують порушення чи невиконання учасником відбору цього Положення, Суспільне має право скасувати участь у відборі відповідного учасника». Далі в зверненні уточнюють, що з огляду на наявність в цьому пункті слів «має право», можна дійти висновку, що скасування участі у відборі відповідного учасника – це дискреція, яка надає повноваження НСТУ діяти на власний розсуд. О. Панич поцікавився, чи дійсно у Положенні прописано «має право»?

Зураб Аласанія відповів, що у Положенні про національний відбір на участь у Дитячому пісенному конкурсі «Євробачення – 2020» прописано, що Суспільне «має право». З. Аласанія додав, що відповідно до правил Євробачення Суспільне не зобов’язане проводити конкурсний відбір, а може призначити виконавця, який буде представляти Україну на конкурсах, як дитячому так і дорослому «Євробаченні».

Олексій Панич уточнив, чи правильно він зрозумів, що дискрецію, що Суспільне може виключати або не виключати із участі в конкурсі було прописано у положенні правлінням свідомо?

Зураб Аласанія відповів ствердно.

Олексій Панич запитав, чи стало для правління несподіванкою, що відсторонення від участі у нацвідборі Максима Ткачука викличе такий резонанс, чи правління було готове до такого резонансу?

Зураб Аласанія відповів, що це питання добросердності і щирості Суспільного мовника і це питання недобросердності і нещирості тих політиків, які стояли за цією цілеспрямованою атакою на Суспільне.

Ярослав Лодигін додав, що для керівництва компанії стало несподіванкою виникнення такого скандалу. Але дуже швидко стало зрозуміло, що це була спланована акція. Ця ситуація продемонструвала всьому суспільству, що українських талановитих дітей, їхні сім’ї можуть використовувати в інформаційній війні проти нашого суспільства. Це питання відповідальності батьків, опікунів, коли вирішується питання направлення дитини на музичний конкурс, який може стати стресом для дитини. Я. Лодигін зазначив, що ця історія зробила розголос, конкурс став більш знаним в Україні, збільшила кількість заявок для участі в конкурсі і не відлякала дітей.

Олексій Панич запитав, що заважало правлінню організувати обговорення Положення про конкурсний відбір у суспільстві? Щоб у разі виникнення скандалу мати готову суспільну реакцію, на яку можна спиратися.

Зураб Аласанія уточнив, чи, на думку пана Олексія, всі питання, які виходять за межі компетенції Суспільного мовника, повинні виноситися на обговорення суспільством з круглими столами? Правління має свої завдання, які виконує. В ідеалі у далекому майбутньому Суспільний мовник зможе такі дискусії організовувати. Наразі вирішується багато конкретних завдань, і часу на організацію круглих столів з усіх питань не вистачить.

Олексій Панич поцікавився, чи робило управління ризиків аналіз ризиків, пов’язаних з проведенням національного відбору на дитяче Євробачення, в тому числі, аналізуючи текст Положення про конкурс, і чи був в оргкомітету такий аналіз при прийнятті рішення про відмову Максиму Ткачуку?

Зураб Аласанія повідомив, що комітет з питань аудиту Наглядової ради ПАТ «НСТУ» розглядав роботу управління ризиків. Працівниками управління ризиків були представленні на розгляд комітету розроблені управлінням нормативні документи, поінформували про стан роботи управління ризиків та про заходи, які планується здійснити для ефективного функціонування системи управління ризиків. Наразі управління ризиків тільки розпочинає свою роботу і не укомплектовано повністю відповідно до штатного розпису. І таке завдання щодо аналізу ризиків не могло зробити.

Олексій Панич зазначив, що ситуації як з дорослим, так і з дитячим «Євробаченням» показують, що управління компанією здійснюється, як в автомобілі без контрольних приладів. Поки що не налагоджена робота того підрозділу, який би відігравав роль контрольних приладів у таких ситуаціях. Немає кому попереджати про небезпеку, правління самотужки це робити не може, бо на нього звалено ще безліч завдань, а функція управління ризиками в компанії ще не працює.

Лаврентій Малазонія зауважив: «Мене дивує реакція Лодигіна, тим більше його слова, що цей випадок з хлопчиком, якого викинули з конкурсу, вона додала популярності. Ну Слава, про що ти кажеш? Додала популярності, за рахунок чого? Самі казали, що травма може бути для дітей. Така популярність – це ціна? Друге, що тут більше претензій до Лодигіна, як він казав, що він є головним організатором, Зураб каже, що ми похвилинно маємо, як це організовувалося. Тоді визнайте, що вас використали, ви стали частиною цієї історії, некрасивої, дикої історії. З іншого боку, ви не провели аналіз, ви знали, до чого це прийде. Тоді так, тоді Лодигін правильно каже, що вся ця історія була використана в політичних цілях кимось, а НСТУ використала її для підвищення популярності Євробачення».

Олексій Панич поцікавився, чи голова правління в цій історії приймав рішення особисто, чи це виключно ініціатива члена правління Ярослава Лодигіна?

Зураб Аласанія пояснив, що це не ініціатива, а звичайна робота, яка виконувалася в сталому робочому порядку. На виконання пункту 2.3 Положення видано наказ ПАТ «НСТУ» від 04.08.2020 № 381 «Про організаційний комітет національного відбору на участь у Дитячому пісенному конкурсі «Євробачення 2020» до повноважень якого відносяться: визначення переліку учасників шорт-листа національного відбору на участь у Дитячому пісенному конкурсі «Євробачення-2020»; проведення мистецького конкурсу для обрання музичного твору з текстом з метою забезпечення рівних умов для учасників відбору.

Службовою запискою продюсера виконавчого творчого об’єднання розважального мовлення творчо-виробничого об’єднання «UА:Перший» дирекції телебачення від 17.08.2020 за № 1620 подано пропозицію члену правління ПАТ «НСТУ» Лодигіну Я.О. прийняти рішення про скасування участі учасника Ткачука Максима у національному відборі на участь у Дитячому пісенному конкурсі «Євробачення-2020». Враховуючи службову записку, у зв’язку зі встановленою невідповідністю заявки Ткачука Максима Олександровича вимогам підпункту «г» пункту 3.4 Положення, керуючись пунктом 3.5 Положення, наказом № 371, наказом № 70, контрактом та враховуючи довіреність, член правління Лодигін Я.О. прийняв рішення про скасування участі Ткачука Максима Олександровича в національному відборі, про що листом ПАТ «НСТУ» від 17.08.2020 № 1.3-14/2309 повідомив опікуна Ткачук Л.В.

Це було не одноосібне рішення голови правління.

Олександр Павліченко зазначив, що змінити ситуацію вже неможливо, потрібно зробити висновки щодо прийняття заходів, щоб в подальшому уникнути таких ситуацій.

Світлана Остапа зауважила, що оскільки така ситуація виникла вже вдруге – і на дорослому, і на дитячому «Євробаченні», то пропозиція Л. Малазонії щодо проведення круглого столу є слушною. С. Остапа звернулася до правління з проханням на майбутнє, щоб регламент конкурсу озвучувався заздалегідь кілька разів усім учасникам, які подають заявки для участі. Їм треба детально пояснювати всі умови конкурсу. С. Остапа додала, що правлінню разом з відмовою Максиму Ткачуку потрібно було швидко підготувати заяву з поясненням причин цієї відмови. Адже заява правління була опублікована тільки ввечері, коли вже піднявся скандал.

Лаврентій Малазонія запитав: «Що зараз із цією дитиною, він залишиться поза конкурсом? Саша каже, що так. Це неправильно. Слухайте ще раз. Ну не ідіоти же сидять в цьому скайпі і не знають як це. Спрогнозувати можна без якоїсь аналітичної служби, тепер просто дитина залишається поза конкурсом, а Лодигін каже, що ми конкурс прорекламували. Саша каже, що треба було того, але нічого страшного, ми потім вже доженем. Цей хлопчик залишився, яке це має значення. Це просто питання несправедливості».

Дарія Карякіна зауважила, що вже вдруге виникає резонансне питання, пов’язане з «Євробаченням», і тому потрібно, щоб правила були незмінними та однаковими для всіх. Можливо, в правилах потрібно зазначити, що членами журі можуть бути тільки ті експерти, які не виступали в країні-агресорі після 2014 року? І потрібно перевіряти виконання таких умов.

Світлана Остапа оголосила проєкт рішення:

1. Взяти до відома інформацію голови правління ПАТ «НСТУ» З. Аласанії та члена правління ПАТ «НСТУ» Я. Лодигіна стосовно ситуації, що склалася при проведенні відбору на міжнародний Дитячий пісенний конкурс «Євробачення-2020».

2. Констатувати, що питання перегляду або скасування рішень щодо недопуску до відбору кандидатів на участь у міжнародному Дитячому пісенному конкурсі «Євробачення-2020» відповідно до законодавства не належить до компетенції Наглядової ради ПАТ «НСТУ».

3. Констатувати наявність/відсутність підстав для розгляду питання про дострокове припинення повноважень голови та членів правління ПАТ «НСТУ».

Світлана Остапа додала, що члени Наглядової ради мають визначитися про наявність чи відсутність підстав для розгляду питання про дострокове припинення повноважень голови та членів правління.

Олексій Панич вніс пропозицію в пункті 3 проєкту рішення видалити слова «членів правління» та констатувати відсутність підстав для розгляду питання про дострокове припинення повноважень голови правління. О. Панич наголосив, що він не бачить підстав у такій ситуації для розгляду питання припинення повноважень голови правління. О. Панич запропонував додати до проєкту рішення пункт 4 в редакції: «Констатувати продовження практики незадовільної організації оцінки ризиків з боку правління НСТУ». Адже, відповідно до Дорожньої карти запровадження ініціатив за результатами організаційного аудиту ПАТ «НСТУ» функція управління ризиками мала б запрацювати до січня 2019 року. Правління зволікає із запровадженням функції управління ризиками і це зволікання вже завдало конкретної репутаційної шкоди компанії.

Вадим Міський зауважив, що наразі управління ризиків активно розбудовується, хоча дійсно початок його роботи відбувся з затримкою і тому, станом на сьогодні, ще не здійснена первинна оцінка ризиків. З лютого цього року правління активно здійснює розбудову управління ризиків. В. Міський нагадав, що на минулому засіданні Наглядова рада доручила правлінню надати результати первинної оцінку ризиків до листопада 2020 року. Комітет з питань аудиту Наглядової ради ПАТ «НСТУ» на декількох засіданнях розглядав питання запровадження функцій управління ризиками та комплаєнс.

Лаврентій Малазонія зауважив: «Четвертий пункт має там бути. Що ця структура не створена, бо ті відповіді, чому не спрацювали до Лодигіна, до Зураба, ну насправді – так і є. Ну не спрацювали».

Засідання Наглядової ради залишила Наталія Скрипка. На засіданні присутні 9 (дев’ять) членів Наглядової ради. Кворум наявний.

Оксана Миронова поінформувала, що перші два пункти проєкту рішення є суто процедурними і не викликають питань, а третій пункт є оціночним і, відповідно, приймати все одним рішенням неправильно.

Світлана Остапа уточнила, що проєкт рішення стосується одного питання порядку денного і потребує голосування одним рішенням. Наглядова рада у відповідь на звернення щодо наявності підстав для припинення повноважень голови правління має прийняти рішення, чи є такі підстави, чи немає таких підстав.

Світлана Остапа попросила визначитися, чи немає зауважень до перших двох пунктів проєкту рішення у запропонованій нею редакції. Зауважень не надійшло.

Світлана Остапа запропонувала висловитися щодо наступної редакції третього пункту рішення: «Констатувати наявність підстав для розгляду питання про дострокове припинення повноважень голови правління ПАТ «НСТУ». Жоден з членів Наглядової ради не висловився за таку редакцію. Світлана Остапа повідомила, що на голосування буде винесена альтернативна редакція – «Констатувати відсутність підстав для розгляду питання про дострокове припинення повноважень голови правління ПАТ «НСТУ».

Світлана Остапа запропонувала обговорити можливість доповнення проєкту рішення пунктом четвертим за пропозицією О. Панича.

Олексій Панич уточнив формулювання своєї пропозиції після консультацій з головою комітету з питань аудиту: «Констатувати, що одним з чинників цієї проблемної ситуації стало зволікання правління ПАТ «НСТУ» з налагодженням стабільної функції оцінки ризиків».

Микола Дроздовський зауважив, що відповідно до законодавства Наглядова рада ПАТ «НСТУ» не може розглядати питання, які віднесені до відома комітету з питань аудиту Наглядової ради ПАТ «НСТУ», до розгляду цього питання комітетом, а оцінка ефективності системи ризиків належить до повноважень комітету з питань аудиту.

Оксана Миронова повідомила, що комітет з питань аудиту не проводив оцінки ефективності системи ризиків.

Вадим Міський поінформував, що комітет з питань аудиту проведе оцінку ефективності ризиків у цьому році. До цього часу комітет не проводив оцінки, адже не було функції управління ризиками і не було, що оцінювати. Служба внутрішнього аудиту запланувала проведення аудиту функції управління ризиків на кінець осені, за результатами цього аудиту комітет надасть оцінку ефективності системи управління ризиками.

Микола Дроздовський зазначив, що до розгляду комітетом з питань аудиту питання оцінки ефективності функції управління ризиками Наглядова рада не повинна розглядати це питання.

Олексій Панич зауважив, що пропонується не оцінка роботи управління ризиками, а констатація, що на сьогодні ця функція управління ризиками повноцінно не працює.

Світлана Остапа запропонувала визначитися щодо можливості доповнення проєкту рішення пунктом четвертим у редакції О. Панича. «За» висловився О. Панич, решта утрималися.

Вирішили:

1. Взяти до відома інформацію голови правління ПАТ «НСТУ» З. Аласанії та члена правління ПАТ «НСТУ» Я. Лодигіна стосовно ситуації, що склалася при проведенні відбору на міжнародний Дитячий пісенний конкурс «Євробачення-2020».

2. Констатувати, що питання перегляду або скасування рішень щодо недопуску до відбору кандидатів на участь у міжнародному Дитячому пісенному конкурсі «Євробачення-2020» відповідно до законодавства не належить до повноважень Наглядової ради ПАТ «НСТУ».

3. Констатувати відсутність підстав для розгляду питання про дострокове припинення повноважень голови правління ПАТ «НСТУ».

Голосування:

За – 5. Проти – 1 (Л. Малазонія). Утрималися – 3 (Д. Карякіна, О. Миронова, О. Панич).

Рішення прийнято.

 1. Різне

Світлана Остапа поінформувала про внесення змін Кабінетом Міністрів України до Статуту ПАТ «НСТУ» в частині зміни адреси (Мельникова на Іллєнка) та зміни типу товариства з публічного акціонерного товариства на акціонерне товариство.

Лаврентій Малазонія звернувся з наполяганням не редагувати та не скорочувати його виступи.

Інформацію взято до відома.

Голова Наглядової ради закрила засідання.

 

Голова Наглядової ради                                                                                                                                                                 С.В. Остапа

 

Секретар Наглядової ради                                                                                                                                                            В.В. Міський

Додаток:

 1. Умови та критерії відбору аудиторської компанії для проведення аудиту фінансової звітності ПАТ «НСТУ» за 2020 рік (нова редакція).