Протокол засідання Наглядової ради АТ «НСТУ» №70

Травень 27, 2022

Протокол № 70
засідання Наглядової ради АТ «НСТУ»

27 травня 2022 року                                                                                                                                                    м. Київ, вул. Хрещатик, 26
12:00


Присутні:
1. Остапа Світлана Віталіївна, голова Наглядової ради (головуюча на засіданні);
2. Міський Вадим Васильович, секретар Наглядової ради;
3. Ананьєв Дмитро Юрійович, член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
4. Батенко Катерина Миколаївна, член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
5. Березовська Людмила Володимирівна, член Наглядової ради;
6. Бобиренко Віктор Анатолійович, член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
7. Гарач Наталія Ростиславівна, член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
8. Глібовицький Євген Мирославович, член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
9. Горбань Роман Олегович, член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
10. Козак Вячеслав Вячеславович, член Наглядової ради;
11. Кречетов Максим Геннадійович, член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
12. Малазонія Лаврентій Теймуразович, член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
13. Павліченко Олександр Миколайович, член Наглядової ради;
14. Романюк Оксана Миколаївна, член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
15. Титиш Галина Йосифівна, член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
16. Харченко Олексій Сергійович, член Наглядової ради.

Запрошені: Микола Чернотицький, голова правління АТ «НСТУ»; Родіон Кочубей, член правління АТ «НСТУ»; Тетяна Кісельчук, членкиня правління АТ «НСТУ»; Дмитро Козлов, член правління АТ «НСТУ»; Дмитро Хоркін, член правління АТ «НСТУ»; Андрій Таранов, член правління АТ «НСТУ»; Катерина Тимчук, директорка департаменту – головна бухгалтерка департаменту бухгалтерського обліку АТ «НСТУ»; Наталія Степанова, начальниця Служби внутрішнього аудиту АТ «НСТУ»; Катерина Поливач, головна юрисконсультка апарату Наглядової ради АТ «НСТУ».

Відкриття засідання

Надійшла пропозиція розпочати засідання.

На засіданні присутні 12 (дванадцять) із 16 членів Наглядової ради. Кворум наявний.

Світлана Остапа оголосила присутніх на засіданні та запрошених.

Світлана Остапа оголосила перелік питань проєкту порядку денного:
1. Про погодження звіту про фінансово-господарську діяльність АТ «НСТУ» за 2021 рік.
2. Про поточну ситуацію в компанії.
3. Про зміни до річного плану діяльності АТ «НСТУ» на 2022 рік.
4. Різне.

ВИРІШИЛИ:
Затвердити такий порядок денний:
1. Про погодження звіту про фінансово-господарську діяльність АТ «НСТУ» за 2021 рік.
2. Про поточну ситуацію в компанії.
3. Про зміни до річного плану діяльності АТ «НСТУ» на 2022 рік.
4. Різне.

Голосування:
За – 12 (Д. Ананьєв, К. Батенко, Н. Гарач, Р. Горбань, В. Козак, М. Кречетов, Л. Малазонія, В. Міський, С. Остапа, О. Павліченко, О. Романюк, Г. Титиш). Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.

До засідання долучилася Людмила Березовська. На засіданні присутні 13 (тринадцять) членів Наглядової ради. Кворум наявний.

Обговорення питань порядку денного

1. Про погодження звіту про фінансово-господарську діяльність АТ «НСТУ» за 2021 рік

СЛУХАЛИ:

Вадима Міського з інформацією, що Комітет з питань аудиту на засіданні 27 травня розглянув проєкт звіту про фінансово-господарську діяльність АТ «НСТУ» за 2021 рік. В. Міський нагадав, що такий вид звіту передбачений Законом України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», інші господарські товариства його не здають. Оскільки законодавець не уточнив, що мається на увазі під звітом про фінансово-господарську діяльність, то компанія включає у нього стандартну фінансову звітність, складену за міжнародними стандартами фінзвітності. Ця звітність вже була подана менеджментом компанії у відповідні фінансові органи. Законом встановлено строк подання затвердженого акціонером звіту про фінансово-господарську діяльність до 01 березня, однак на час дії воєнного стану вся фінансова звітність відтерміновується в часі й повинна бути подана не пізніше 90 днів після скасування воєнного стану в країні. Тому жодних проблем з термінами немає.
Вадим Міський повідомив, що комітет з питань аудиту заслухав доповідь головного бухгалтера компанії Катерини Тимчук про основні фінансові показники, зауважень до них не було, тому комітет рекомендував Наглядовій раді погодити такий звіт про фінансово-господарську діяльність АТ «НСТУ» за 2021 рік та подати його на затвердження акціонеру.

До засідання долучився Олексій Харченко. На засіданні присутні 14 (чотирнадцять) членів Наглядової ради. Кворум наявний.

Засідання Наглядової ради залишила Наталія Гарач. На засіданні присутні 13 (тринадцять) членів Наглядової ради. Кворум наявний.

ВИРІШИЛИ:

1. Відповідно до абзацу другого частини другої статті 12 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», підпунктів 14, 15  пункту  45 Статуту АТ «НСТУ», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від 28.12.2016 № 1039 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 19.08.2020 № 737), підпунктів 17, 18 пункту 1 розділу ІІ Положення про Наглядову раду АТ «НСТУ», затвердженого наказом Держкомтелерадіо від 08.02.2022 № 49, погодити Звіт про фінансово-господарську діяльність АТ «НСТУ» (річний звіт) за 2021 рік (додаток 1), подати його на затвердження акціонеру та забезпечити подання затвердженого Звіту про фінансово-господарську діяльність АТ «НСТУ» (річного звіту) за 2021 рік до Кабінету Міністрів України.

Голосування:
За – 12 (Д. Ананьєв, К. Батенко, Р. Горбань, В. Козак, М. Кречетов, Л. Малазонія, В. Міський, С. Остапа, О. Павліченко, О. Романюк, Г. Титиш, О. Харченко). Проти – 0. Утрималися – 1 (Л. Березовська).
Рішення прийнято.

До засідання долучився Віктор Бобиренко. На засіданні присутні 14 (чотирнадцять) членів Наглядової ради. Кворум наявний.

2. Про поточну ситуацію в компанії

Світлана Остапа подякувала правлінню за плідну працю в час війни, за те, що змогли оперативно реагувати на всі виклики, які виникли і виникають перед компанією щоденно.

СЛУХАЛИ:

Миколу Чернотицького з презентацією поточної ситуації в компанії. Микола Чернотицький зазначив, що завдяки розробці кількох кризових сценаріїв Суспільному мовленню вдалося перегрупувати всю компанію без втрати компетенції та без перерв у виробництві й поширенні контенту. Зокрема, у перші дні наступу було перенесено головний офіс та центральне мовлення з м. Києва до м. Львова. Відбувалася постійна (щодві години) комунікація з регіональними офісами; забезпечувалося включення АМ-радіо: важливий канал для охоплення мільйонів людей, які застрягли на дорогах між містами, без інших засобів мовлення.
О 6:30 24 лютого розпочався наш нон-стоп марафон: об’єднаний прямий ефір приватних, державних медіакомпаній і Суспільного мовлення; 6 годин на добу прямий ефір Суспільного, трансляція на всіх основних українських телеканалах та на Українському радіо; найширша локальна мережа репортерів, які доставляють останні новини прямо в ефір.
Також забезпечується вихід щоденного 8-годинного інформаційного марафону на регіональних телеканалах, інформаційного марафону на Українському радіо (на додаток до ретрансляції об’єднаного телемарафону); мовлення на АМ-, та 3 FM-станціях з прямим марафоном у кожному великому місті.
Неймовірний приріст показали digital-платформи, кількість підписників зросла вдвічі. Цифрові платформи перейшли в режим 24/7 і залишилися надійним джерелом інформації навіть після атак на теле- та радіоінфраструктуру.

Водночас Суспільне зіткнулося з низкою перепон:
– атаки на телевізійні вежі;
– захоплення регіональних філій, радіо й ТВ-передавачів; 
– глушіння супутникового сигналу мовника та інформаційних ресурсів;
– секвестр бюджету – 227 млн грн;
– відсутність комерційних надходжень (призупинення реклами);
– 43% – 1720 працівників у простої;
– 7,3% – 289 осіб виїхали за кордон;
– 2,1% – 84 співробітники на службі в ЗСУ/ТрО.

Команда Суспільного аналізує поточний стан справ та розробляє варіанти продовження ефективної подальшої роботи мовника. 
Зокрема, телеканал «Суспільне Культура» відновив незалежне мовлення, де значну частину становить дитячий, документальний та освітній контент.
Відновило музичне мовлення «Радіо «Промінь». Завдяки оновленому формату команда «Радіо «Промінь» прагне зняти напругу, підняти моральний дух і настрій слухачів.
Попри воєнний стан Суспільне мовлення забезпечило гідне представництво України на міжнародному пісенному конкурсі Євробачення. Великим здобутком стала не лише перемога, але й +2000 згадок про країну і нашу боротьбу в ЗМІ по всьому світу.

Відбулось оновлення дизайн-системи. Його мета – об’єднати всі майданчики Суспільного в єдину екосистему:
– бути зрозумілими і чіткими для навігації на ТБ, радіо, на цифрових платформах, у соцмережах;
– демонструвати приналежність кожного активу до Суспільного мовлення.

Наступні кроки, які планується зробити, це:
1. Оновлення стратегії (перший крок – форсайт).
2. Трансформація як центрального офісу, так і регіонів.
3. Виробництво додаткового контенту – документальних і художніх фільмів. Вийти на ринок як серйозний замовник.
4. Підготовка до Євробачення-2023.

Микола Чернотицький зазначив, що окремої уваги заслуговує те, як Суспільне навчилося мовити у будь-яких надзвичайних ситуаціях з бункерів. Це оцінили і наші закордонні колеги – зокрема суспільний мовник Естонії, керівництво якого у червні планує приїхати переймати такий досвід АТ «НСТУ».
Крім цього, компанією підписано контракт на продаж контенту та, зокрема, серіалу «Колапс. Як українці зруйнували імперію зла» для міжнародних партнерів.
Це лише коротка інформація щодо поточних справ компанії, насправді ж кожен озвучений пункт можна розбирати по кілька годин. 

Микола Чернотицький окремо зупинився на тому, як АТ «НСТУ» сприяло виключенню Росії з міжнародних організацій, таких як Європейська мовна спілка, та повідомив, що подав свою кандидатуру на членство у виконавчому органі ЄМС.

Світлана Остапа поінформувала, що 31.05.2022 відбудеться форсайт, присвячений образу майбутнього суспільного мовника України, на який запрошено членів Наглядової ради. 

В обговоренні взяли участь:
Лаврентій Малазонія, Вячеслав Козак, Дмитро Хоркін, Родіон Кочубей, Дмитро Козлов, Світлана Остапа, Микола Чернотицький, Галина Титиш.

Засідання Наглядової ради залишив Олексій Харченко. На засіданні присутні 13 (тринадцять) членів Наглядової ради. Кворум наявний.
Інформацію взято до відома.

До засідання долучилася Наталія Гарач. На засіданні присутні 14 (чотирнадцять) членів Наглядової ради. Кворум наявний.

3. Про зміни до річного плану діяльності АТ «НСТУ» на 2022 рік

СЛУХАЛИ:

Світлану Остапу з інформацією, що правління ініціювало розгляд питання щодо внесення змін до річного плану діяльності компанії на 2022 рік. 

ВИСТУПИЛИ:

Микола Чернотицький обґрунтував необхідність внесення змін до річного плану діяльності компанії, зазначивши, що війна в Україні стала безумовним чинником таких змін. Відповідно, потрібно переглянути КРІ, які формувалися при абсолютно інших обставинах. Правління упродовж двох місяців підготує відповідні зміни до Річного плану, якщо буде відповідне доручення Наглядовою радою.

ВИРІШИЛИ:

Відповідно до підпункту 12 пункту 45 Статуту АТ «НСТУ», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від 28.12.2016 № 1039, пункту 15 розділу ІІ Положення про Наглядову раду АТ «НСТУ», затвердженого наказом Держкомтелерадіо від 08.02.2022 № 49, доручити правлінню АТ «НСТУ» підготувати зміни до Річного плану діяльності АТ «НСТУ» на 2022 рік та подати їх на розгляд Наглядової ради АТ «НСТУ» до 01 серпня 2022 року.

Голосування:
За – 14
(Д. Ананьєв, К. Батенко, Л. Березовська, В. Бобиренко, Н. Гарач, Р. Горбань, В. Козак, М. Кречетов, Л. Малазонія, В. Міський, С. Остапа, О. Павліченко, О. Романюк, Г. Титиш). Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.

4. Різне

До засідання долучився Євген Глібовицький. На засіданні присутні 15 (п’ятнадцять) членів Наглядової ради. Кворум наявний.

СЛУХАЛИ:

Світлану Остапу з інформацією щодо Євробачення-2023, право на проведення якого виборола Україна. Світлана Остапа поінформувала, що від правління компанії до Наглядової ради надійшов лист з детальним описом необхідних процедур і заходів, що передують організації конкурсу; цього листа буде розіслано для ознайомлення всім членам Наглядової ради.

ВИСТУПИЛИ:

Микола Чернотицький з інформацією щодо організації проведення Пісенного конкурсу Євробачення – 2023. Зокрема, зазначив, що вже відбулися перші перемовини з ЄМС і Міністерством культури та інформаційної політики  України. Представники ЄМС досить обережно та скептично висловлюються щодо проведення конкурсу в Україні, адже вперше в історії  постало питання про його проведення в умовах війни. Якщо для інших країн це здебільшого питання інфраструктури та фінансів, то для нас це перш за все питання безпеки. Адже саме Суспільний мовник повинен гарантувати безпеку проведення заходу. АТ «НСТУ» звернулося до ЄМС з листом про надання параметрів, яким повинен відповідати майбутній пісенний конкурс. Наразі відповіді немає. Водночас було проведено перше обговорення з міністерством, зокрема, скільки це буде вартувати. По-перше, це – фінансова гарантія (не менше 15 млн євро) та вартість пісенного конкурсу, яка в середньому становить від 20 до 25 млн євро. Крім того, повинна бути крита арена з забезпеченням 10 тис. посадкових місць (таких арен в Україні небагато), достатня кількість готелів (не менше 1000 готельних номерів для розміщення учасників, 500 – для VIP-персон, плюс – для гостей) та інші дрібніші витрати. Цю інформацію було доведено міністру, бо у разі якщо ЄМС визначиться, що Україна наразі не може проводити Євробачення, необхідно визначити іншого мовника, який зможе це зробити. Було надіслано відповідні листи до Кабінету Міністрів України, Міністерства культури та інформаційної політики України, Офісу Президента України та Держкомтелерадіо, адже потрібно якнайшвидше сформувати робочу групу. До 15 червня необхідно подати заповнений опитувальник, який включає питання безпеки та фінансові параметри. Наразі вже відбулася певна комунікація, про подальший перебіг справ правління інформуватиме Наглядову раду додатково. Микола Чернотицький попросив голову Наглядової ради долучитися до робочої групи щодо Євробачення, коли її буде сформовано.

СЛУХАЛИ:

Світлану Остапу з пропозицією обговорити звернення, що надійшло від ГО «Перекладачів жестової мови та людей з інвалідністю «МІСТ» щодо скасування супроводу новин жестовою мовою на регіональних каналах Суспільного.

ВИСТУПИЛИ:

Наталія Гарач, яка насамперед подякувала Суспільному за висвітлення Паралімпіади та Дефлімпіади, а також наголосила на важливості супроводу новин жестовою мовою для людей з вадами слуху. Адже це можливість для таких людей бачити офіційні повідомлення в умовах війни, коли така інформація може врятувати людям життя. Попросила підтримати це питання та зберегти на посадах тих людей, які відповідають за переклад жестовою мовою.

Засідання Наглядової ради залишив Віктор Бобиренко. На засіданні присутні 14 (чотирнадцять) членів Наглядової ради. Кворум наявний.

В обговоренні взяли участь:
Микола Чернотицький, Світлана Остапа.

СЛУХАЛИ:

Олександра Павліченка з інформацією про те, якою важливою є діяльність Суспільного мовника в процесі збирання та зберігання доказів про воєнні злочини. Адже це безпрецедентний випадок, коли документальний матеріал є підтвердженням тих злочинів, про які ми дізнаємося в ефірах. Це є ще однією оцінкою високої громадської відповідальності Суспільного, яка підтверджує суспільну значущість Суспільного мовника.

До засідання долучився Олексій Харченко. На засіданні присутні 15 (п’ятнадцять) членів Наглядової ради. Кворум наявний.

СЛУХАЛИ:

Світлану Остапу з повідомленням про те, що Олексій Харченко надіслав низку пропозицій до розгляду на засіданні Наглядової ради. Але оскільки ці питання здебільшого потребують попереднього розгляду комітетами Наглядової ради, їх буде розглянуто на наступному засіданні. Додала, що головному юрисконсульту апарату Наглядової ради буде доручено здійснити попереднє опрацювання пропозицій щодо змін до положень про Наглядову раду та про комітети, які надійшли від Олексія Харченка.
Інформацію взято до відома.

Голова Наглядової ради закрила засідання.

Додатки:
1. Звіт про фінансово-господарську діяльність АТ «НСТУ» (річний звіт) за 2021 рік.


Голова Наглядової ради                          Світлана ОСТАПА


Секретар Наглядової ради                     Вадим МІСЬКИЙ